Teoś to młody mieszkaniec naszej gminy, który potrzebuje naszej pomocy. Jego najbliżsi zbierają pieniądze na turnusy mikropolaryzacji z niezbędnymi terapiami, które dają dużą nadzieję na poprawę funkcjonowania 3-latka. Kwota pieniędzy niezbędna do uzbierania to 22 tysiące złotych, dlatego podczas najbliższego, sobotniego pikniku rodzinnego przeprowadzona zostanie licytacja z atrakcyjnymi fantami (zdjęcia poniżej).

Obecnie Teoś nie mówi, nie sygnalizuje swoich potrzeb, jest zamknięty w swoim świecie i jak na razie nikt nie ma tam dostępu. Turnusy są dla niego szansą na pobudzenie tych komórek w mózgu, które są w stanie uśpienia. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Teoś potrzebuje naszej pomocy. Trwa zbiórka". Aby zebrać wymaganą kwotę, rodzina Teo prowadzi zbiórkę na portalu Zrzutka.pl, a także licytacje w mediach społecznościowych.

- Chcemy nazbierać na roczny koszt mikropolaryzacji z terapiami, czyli będą to 4 turnusy, które robi się w odstępach 2, 3 miesięcy. To jest nasza nadzieja na poprawę funkcjonowania Teo. Wiemy, że musimy zrobić wszystko, aby mu w tym pomóc - apeluje brat Teosia. - Mamy nadzieję, że otworzycie swoje wielkie serca i pomożecie nam w realizacji tego celu. Zapraszamy do udziału w licytacjach - dodaje.
Teraz rodzina i przyjaciele Teo, Stowarzyszenie charytatywne "Żyć godnie" w Polkowicach pod kierownictwem Stanisława Rapczuka przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów oraz Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie wychodzą z Internetu i zapowiadają licytacje z atrakcyjnymi przedmiotami. Wszystko odbędzie się w najbliższą sobotę od godziny 12:00 przy stadionie Stali Chocianów, gdzie na mieszkańców naszej gminy będzie czekał piknik rodzinny pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

Sobotnie atrakcje dla wszystkich

Na najbliższą sobotę, 31 lipca na godzinę 11:00 Burmistrz Tomasz Kulczyński zaprasza na otwarcie Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia, usytuowanej nieopodal stadionu sportowego, przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Zachęcą do ćwiczeń i aktywności fizycznej". Godzinę później, w samo południe, wystartuje Bieg "Złoto Kusego", a także piknik rodzinny, podczas którego prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla Teosia i liczne licytacje fantów.

Wśród nich znalazły się między innymi atrakcyjne, markowe przedmioty, rękodzieło i vouchery. Będzie można wylicytować np. terapię kręgosłupa i stawów obwodowych, godzinną grę w bowling, bilety wstępu na basen, dzień zabawy sali zabaw dla dzieci, indywidualny plan żywieniowy, wizytę fizjoterapeutyczną, spotkania z ceramiką (z możliwością samodzielnego wykonania glinianego przedmiotu) i wiele innych.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że cenne przedmioty na licytację przygotowali radni z Klubu Radnych Chocianów 2023 oraz Burmistrz Tomasz Kulczyński, o czym z pewnością poinformujemy na naszym portalu. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z przedmiotami, które będzie można wylicytować w najbliższą sobotę.