Przygotowania do nowej ligi to także transfery pomiędzy klubami. Tym razem możemy pogratulować awansu działaczowi Stali Chocianów, dotychczasowemu kierownikowi drużyny Piotrowi Kusakowi, który tę samą funkcję będzie teraz pełnił w Górniku Polkowice. Jego miejsce w Stali Chocianów zajmie znany tutejszym kibicom Paweł Mazji.

Przygotowania do nowego sezonu piłkarskiego często wiążą się z transferami i zmianami w klubach sportowych. Te nie ominęły także IV-ligowej drużyny Stali Chocianów, której kierownik Piotr Kusak awansował do pierwszej ligi. O słowo komentarza poprosiliśmy trenera chocianowskich piłkarzy, Mirosława Wolana.

Bardzo dziękuję Piotrowi Kusakowi za dotychczasową współpracę i gratuluję awansu do pierwszej ligi. Mam nadzieję, że nie będzie to jedyny transfer i nie ograniczymy się tylko do działaczy, ale także nasi młodzi zawodnicy również będą mieli szansę na grę w pierwszej lidze. Jesteśmy od dwóch lat w ścisłej czołówce Pro Junior System w czwartej lidze i mamy się kim pochwalić - komentuje Mirosław Wolan, trener Stali Chocianów. - Jednocześnie cieszę się na współpracę z nowym kierownikiem. Paweł Mazij jest od dawna zaangażowany w sprawy klubu, pomaga przy organizacji meczów, ich zabezpieczaniu i żyje naszą drużyną, dlatego jego wybór na to stanowisko był oczywisty - dodaje trener Wolan.
Warto przypomnieć, że Piotr Kusak na stanowisku kierownika drużyny musiał w połowie lutego 2021 roku zastąpić poprzedniego kierownika drużyny, zmarłego Joachima Wiencka. Na tym stanowisku Kusak poradził sobie bardzo dobrze, czego dowodem jest właśnie awans do Górnika Polkowice.

- Chciałbym podziękować trenerowi Mirosławowi Wolanowi, który mi zaufał i powierzył funkcję kierownika w Stali Chocianów, gdzie pracowałem ponad pół roku. Propozycja z Polkowic to duże wyróżnienie, ale zarazem wyzwanie, bo wiadomo, że zakres obowiązków w I lidze jest większy niż trzy klasy niżej. W Górniku spotkałem bardzo fajnych ludzi, a po rozmowie z Prezesem Waldemarem Jedynakiem i trenerem Pawłem Barylskim nie pozostało mi nic innego, jak podjąć się tego zadania. Górnik jest klubem poukładanym, mądrze zarządzanym, a drużyna przyjęła mnie bardzo ciepło, co z pewnością ułatwiło pierwsze dni pracy - podsumował początek swojej polkowickiej przygody Piotr Kusak.
Jak sprawę komentuje nowy kierownik Stali Chocianów, Paweł Mazij?

Gratuluję Piotrowi awansu i życzę powodzenia na pierwszoligowym szczeblu. Chcę podziękować Trenerowi Wolanowi i Prezesowi Jaskólskiemu za zaufanie. Mam nadzieję, że sprostam zbliżającym się wyzwaniom - mówi nowy kierownik Stali Chocianów, Paweł Mazij.
Pierwsze spotkanie Górnika Polkowice już 1 sierpnia, gdy na własnym boisku podejmie Podbeskidzie Bielsko-Białą. Z kolei zawodnicy Stali Chocianów w połowie sierpnia na własnym boisku podejmą piłkarzy IV-ligowego beniaminka, drużynę Granitu z Roztoki. O szczegółach nadchodzących spotkań będziemy na bieżąco informować na naszym portalu. Zapraszamy do śledzenia naszych najnowszych doniesień.