Burmistrz Tomasz Kulczyński ogłosił przetarg na dostawę i montaż 130 nowych lamp solarnych, które już niebawem rozświetlą ulice gminy Chocianów. Na składanie swoich ofert zainteresowani wykonawcy mają jeszcze tylko 2 dni. Inwestycja ta jest ważnym dla bezpieczeństwa mieszkańców etapem rozwoju gminy.

Powracamy do tematu instalacji nowego oświetlenia na terenie gminy Chocianów. Jak informowaliśmy już Państwa na łamach naszego portalu, na początku roku Burmistrz Tomasz Kulczyński podwoił ilość lamp solarnych rozświetlających ciemne ulice w gminie. Więcej na ten temat mogą przeczytać Państwo w artykułach: "Podwoją liczbę lepszych lamp", "Energię ze słońca wykorzystują po zmroku". Włodarz naszej gminy nie spoczywa jednak na laurach i ogłasza, że w najbliższym czasie dodane zostanie następne 130 energooszczędnych lamp.

- Bezpieczeństwo przede wszystkim - pisze Burmistrz Kulczyński - Wszystkich chcących dostarczyć aż 130 lamp solarnych zapraszam do wzięcia udziału w ogłoszonym transparentnym przetargu. Niedawno zamontowaliśmy dla Państwa 32 nowe lampy solarne - teraz zgodnie z moimi obietnicami kupimy ich aż 130 - dodaje włodarz w swoim poście w mediach społecznościowych. Pełny wpis pod adresem: https://www.facebook.com/100063820625592/posts/367214582082560/.
W swojej wypowiedzi włodarz Chocianowa zwraca też uwagę na fakt, że realizacja tego przedsięwzięcia możliwa jest dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. Przypomnijmy, że wymiana oświetlenia ma za zadanie zapewnić nie tylko lepszą widoczność i bezpieczeństwo na ulicach gminy, ale także zaoszczędzić pieniądze publiczne i chronić środowisko dzięki czerpaniu energii ze słońca. Szczegóły przetargu zainteresowani znajdą na stronie: https://chocianow.ezamawiajacy.pl/pn/chocianow/demand/notice/public/56492/details. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu, na którym będziemy na bieżąco informować Państwa o postępach także w tej sprawie.