Darmowe trzy punkty powędrowały na konto Stali Chocianów, dlatego w miniony weekend emocjonowaliśmy się głównie spotkaniami B-klasowych drużyn z gminy Chocianów. Jak im poszło? Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

Podsumowanie zaczynamy od drugiej drużyny Stali Chocianów, która wyjechała do Chojnowa, aby zmierzyć się tam z miejscową Chojnowianką. Po wyrównanym meczu górą byli chocianowianie, którzy zwyciężyli 3:2. Była to jedna z dwóch wygranych naszych drużyn w tej kolejce spotkań. Drugą ekipą, która odniosła zwycięstwo jest Victoria Parchów (na zdjęciu głównym), która dość niespodziewanie pokonała dotychczasowego lidera tabeli - Mewę Goliszów 2:1.

Gorzej w tej serii meczów poszło reszcie naszych drużyn. Relaks Szklary Dolne wybrał się do Osieka na spotkanie z KS-em. Mecz kompletnie nie ułożył się po myśli przyjezdnych, którzy przyjęli siedem bramek, samemu strzelając cztery. Zryw Stary Łom mierzył się z Kryształem Chocianowiec. Mecz zakończył się wygraną Zrywu 2:1. Arka Trzebnice gościła u siebie Victorię Niemstów i przegrała 3:1. Jeśli chodzi o tabelę to nasze drużyny okupują miejsca raczej w jej dolnej części.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu najwyżej z nich plasuje się Kryształ Chocianowiec - 5. miejsce z 38 punktami na koncie. Jedno miejsce niżej znajduje się ekipa z Parchowa, która do tej pory zgromadziła 36 "oczek". Kolejne miejsce to już 10. pozycja zajmowana przez posiadającą 30 punktów Stal II Chocianów. Pozycję niżej, z pięcioma punktami straty, zagościli piłkarze Relaksu Szklary Dolne. Najgorzej jednak w tym sezonie spisuje się Arka Trzebice, która do tej pory zgromadziła 18 punktów, co daje jej 13. miejsce w ligowej stawce.

W tym miejscu dodamy, iż pierwsza drużyna Stali Chocianów nie rozgrywała w ten weekend swojego spotkania, ponieważ KS Legnickie Pole wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. W związku z tym Stal wygrała ten mecz walkowerem.