Dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv dowiedzieli się, że chocianowski magistrat planuje zmiany w organizacji bezpłatnej komunikacji. Czym podyktowana będzie ta zmiana i od kiedy użytkownicy żółtych autobusów mogą się jej spodziewać? Całość do obejrzenia w najnowszym reportażu (wideo poniżej).

O planowanych zmianach w rozkładzie jazdy informację ujawnili dzisiaj dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv. Jak się dowiedzieli będzie ona podyktowana powstaniem w naszej gminie Centrum Przesiadkowego, o którym przeczytacie na naszym portalu w artykułach: "Co powstanie w pobliżu dworca PKP?" oraz "Przesiądź się i jedź", a także planowanym powrotem kolei do naszej gminy, o czym również pisaliśmy (szczegóły na stronie: "Tędy pojadą pociągi Kolei Dolnośląskich").

W związku ze zbliżającym się powrotem linii kolejowej do Chocianowa, planujemy reorganizację rozkładów bezpłatnej komunikacji. Chcemy, aby mieszkańcy mieli łatwiejszy dostęp do centrum przesiadkowego, na budowę którego udało się pozyskać środki dzięki Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu - poinformował w rozmowie telefonicznej z dziennikarzami Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędy Miasta i Gminy Chocianów. - Użytkownicy bezpłatnej komunikacji zmian mogą już się spodziewać od nowego roku, bowiem w 2022 mają powrócić do Chocianowa połączenia kolejowe - dodał Wan.
Redaktorzy lokalnej telewizji postanowili także zapytać m.in. użytkowników czy bezpłatna komunikacja w naszej gminie to trafiony pomysł? Co odpowiadali mieszkańcy? Obejrzyjcie reportaż pod tym artykułem. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.