Z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich pociech prezent w postaci największego w gminie placu zabaw zapowiedział Burmistrz Tomasz Kulczyński. Gdzie stanie i jakich atrakcji mogą spodziewać się najmłodsi?

O tym, że obecna kadencja jest rekordowa w pozyskane środki zewnętrzne, dzięki którym możliwa jest realizacja inwestycji na skalę, jakiej Chocianów nie widział przez poprzednie 30 lat, nie trzeba nikomu przypominać. Pisaliśmy o tym na naszym portalu m.in. w artykułach: "Zrewitalizują strefę przy świetlicy w Chocianowcu", "Boiska wielofunkcyjne za pieniądze z dotacji", "Termomodernizacja na finiszu" oraz "Kolejne pozyskane miliony z korzyścią dla mieszkańców". Dziś o kolejnej inwestycji poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Drogie Dzieci, drodzy Rodzice, z okazji Dnia Dziecka mam dla Waszych pociech, ale także i dla was - NIESPODZIANKĘ. Podpisałem umowę na budowę- uwaga- największego placu zabaw w Gminie, który powstanie na osiedlu przy ulicy Wesołej - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych. - Cieszę się, że mam możliwość zrealizowania dla Państwa kolejnego nowego miejsca gdzie będziecie mogli Państwo spędzać miło czas wraz z całymi rodzinami - dodał włodarz Chocianowa.
Cały wpis dostępny na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa. Wartość inwestycji to dokładnie 1 milion 888 tysięcy 50 złotych. Wykonawca ma na realizację zadania 13 miesięcy, ale biorąc pod uwagę tempo prac inwestycyjnych w naszej gminie, można pokusić się o stwierdzenie, że już za rok o tej porze najmłodsi mieszkańcy będą mogli już korzystać z atrakcji, jak linowy tor przeszkód, terenowe trampoliny ziemne, tory kolejowe wyznaczone kolorową nawierzchnią oraz urządzenie wielofunkcyjne "góra zabawy".

Z góry przepraszam za utrudnienia i proszę o wyrozumiałość - dodał w swoim wpisie Burmistrz Tomasz Kulczyński.
O postępach prac tej inwestycji będziemy na bieżąco informować na naszym portalu, dlatego zachęcamy do aktywnego śledzenia naszych doniesień.