Na ten tydzień PWK w Chocianowie zaplanowało pierwszy etap zwodociągowania ulicy Spacerowej w Chocianowie. To kolejna realizacja inwestycji wpisująca się w obietnicę Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego o doprowadzeniu bieżącej wody do miejsc, w których mieszkańcy naszej gminy nadal borykają się z jej brakiem. To także krok w kierunku powstania Dolnośląskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Chocianowie.

Dzisiaj Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Sp. z o.o. w Chocianowie rozpoczęło I etap prac, których skutkiem będzie doprowadzenie wody w Chocianowie do miejsc, w których nadal jej brakuje. Inwestycja ma za zadanie dostarczenie wody mieszkańcom ulicy Spacerowej, jak również do przyszłego kompleksu basenowo - sportowego.

- Jest to najtrudniejszy etap realizacji, ponieważ należy przejść pod terenami kolejowymi należącymi do Kolei Dolnośląskich. W takim przypadku należy użyć specjalistycznego sprzętu do przewiercania się bez naruszania nawierzchni. Etap ten również będzie bardzo kosztowny, ponieważ trzeba zastosować rury zarówno docelowe, przez które popłynie woda, jak i rury osłonowe zgodnie z wymogami właściciela działki - komentuje Paweł Najdek, członek zarządu PWK ds. technicznych.
Prace w tym rejonie mają potrwać do końca tego tygodnia.