Bezpłatna komunikacja funkcjonuje w naszej gminie w najlepsze i nic nie wskazuje na to, aby miały się pojawić jakieś utrudnienia. Nawet wczorajsza konferencja ministra Niedzielskiego nie sprowokowała decyzji o ograniczeniach w transporcie publicznym, dlatego sprawdzamy jak radzą sobie żółte autobusy na blisko trzy lata od wyboru na urząd Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Poniżej nagranie wideo z serii "Okiem kamery" przygotowane przez lokalną telewizję chocianow.tv.

Na wczorajszej konferencji prasowej ministra zdrowia w legnickim szpitalu wojewódzkim Adam Niedzielski poinformował o eksplozji pandemii, która przybiera na sile z tygodnia na tydzień. Czy nowe zakażenia sprowokują kolejne zamknięcie wybranych branż i ograniczenia w transporcie? Tego na razie nie wiadomo.

Mknie po gminie bezpłatny autobus

Przypomnijmy, że mieszkańcy naszej gminy już od 32 miesięcy mogą za darmo podróżować żółtymi autobusami, dzięki którym dostaną się nie tylko do każdej miejscowości na terenie Gminy Chocianów, ale także do pobliskich miast powiatowych, jak Polkowice i Lubin. Możliwe jest to właśnie za sprawą realizacji obietnicy wyborczej Tomasza Kulczyńskiego, co było odpowiedzią na postulaty mieszkańców jeszcze sprzed wyborów z 2018 roku.

Poniżej publikujemy wideo z serii "Okiem kamery" przygotowane przez lokalną telewizję chocianow.tv. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.