Kebab z kurczaka, pieczony, cięty 300 gram z serii "Dania Express" (numer partii 220423-70858) sprzedawany w sklepach Biedronka został w ubiegły piątek wycofany z obrotu. Wszyscy, którzy zakupili tę serię produktu proszeni są o jego zniszczenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu., w którym produkt został zakupiony.

W związku z nieprawidłowymi wynikami badań mikrobiologicznych produktu producent podjął decyzję o wycofaniu z obrotu tej partii swojego produktu. Jak ustaliliśmy przekroczone zostały dopuszczalne limity bakterii Listeria monocytogenes w dwóch z pięciu badanych próbek. 

- Wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (koniecznie do identyfikacji daty przydatności produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu - czytamy w komunikacie prasowym. - Pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że dobro naszych konsumentów i bezpieczeństwo żywności są dla nas absolutnymi priorytetami - dodają producenci kebabu.
Decyzja podyktowana jest dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów i ma na celu wyeliminowanie ryzyka spożycia niezgodnego produktu przez konsumentów.