Chocianów znowu na podium. Tym razem za sprawą pozyskanych dotacji z rządowej tarczy antykryzysowej chocianowscy przedsiębiorcy zyskali blisko 2,5 miliona złotych.

W dobie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa i w związku z zamknięciem wielu branż na przestrzeni ostatnich miesięcy, rząd postanowił wesprzeć przedsiębiorców. Powiatowy Urząd Pracy zabezpieczył na ten cel łącznie 25 milionów złotych.

- Z opublikowanych danych wynika, że w 2020 roku z rządowych pieniędzy w całym powiecie skorzystało około 3 tysiące firm. Przedsiębiorcy z gminy Chocianów uzyskali łącznie 2,4 miliona złotych, co stanowi drugi wynik w Powiecie Polkowickim - podsumowuje Krystian Wan z Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Warto przypomnieć, że to nie jedyne wsparcie w tym trudnym czasie. Chocianowianie mogli również liczyć na pomoc ze strony Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego - dodaje Wan.
Już na początku kwietnia 2020 roku tutejsi urzędnicy ogłosili "gminną tarczę antykryzysową", w ramach której możliwe było m.in. "umorzenie czynszu dzierżawnego za lokal lub grunt stanowiący własność gminy (...) dla mikro i małych przedsiębiorców, na indywidualny wniosek potrzebującego, czy odroczenie i rozłożenie na raty podatku od nieruchomości".

Tarcza działa dalej, a jej szczegóły dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy.
[KN]