W dwudziestominutowym wywiadzie na antenie Telewizji Regionalnej o sytuacji w Chocianowie opowiadał Burmistrz Miasta i Gminy Tomasz Kulczyński.

W rozmowie z redaktorem Piotrem Gajkiem burmistrz odpowiadał na pytania o reorganizację szkół, oszczędności finansowe oraz planowane inwestycje. Oberwało się także lokalnej opozycji.

"Jednym z elementów wyjścia ze skutków epidemii jest reorganizacja naszego szkolnictwa"
Burmistrz Kulczyński mówił m.in., że "miasto i gmina Chocianów wprowadziła program, którego efektem jest wyjście ze skutków epidemii, a mając dwa miliony budżetu inwestycyjnego oraz patrząc na zmniejszenie wpływów do budżetu, mając przed sobą inwestycje musimy zrobić wszystko, żeby zostały przeprowadzone".

"Jeżeli poczyniono by te kroki np. 10 lat temu, to na moment obecny gmina nie dość, że nie miałaby 17 milionów kredytu, to jeszcze tak naprawdę miałaby 3 miliony oszczędności"
Włodarz Chocianowa zaznaczył też, że "jednym z elementów wyjścia ze skutków epidemii jest reorganizacja naszego szkolnictwa", które obecnie jest bardzo podzielone i nierówne, a reorganizacja przyniesie gminie "po milionie złotych oszczędności na każdej ze szkół". Można tę sytuację porównać do drugiego budżetu inwestycyjnego. "Warto przypomnieć, że nasz budżet mówiąc wprost nie dotyka nawet 50 milionów, aż przy 17 milionach kredytu, jaki zastałem po poprzednikach".

Oberwało się także lokalnej opozycji
Dowiedzieliśmy się także, "że jeżeli poczyniono by te kroki np. 10 lat temu, to na moment obecny gmina nie dość, że nie miałaby 17 milionów kredytu, to jeszcze tak naprawdę miałaby 3 miliony oszczędności". Zapraszamy do obejrzenia całego programu "Gość Dnia" (wideo poniżej).
[KN]