Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów powstał specjalny numer telefonu dedykowany osobom niepełnosprawnym i starszym, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

O nowym numerze telefonu w mediach społecznościowych poinformował tutejszy Ośrodek Pomocy Społecznej. Korzystać z niego mogą zarówno seniorzy, jak i osoby niepełnosprawne. Wystarczy zadzwonić pod numer: 606-345-203. Przypomnijmy, że na terenie powiatu polkowickiego zapisy na szczepienia ruszyły w ubiegły piątek.

Celem jest umożliwienie osobom z ograniczoną mobilnością, nawiązania kontaktu w sprawie zorganizowania transportu na szczepienie, w sytuacji gdy nie mają one możliwości pojawienia się w punkcie szczepień we własnym zakresie - informuje OPS Chocianów.
Transport będzie przeznaczony dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z takimi schorzeniami oraz mające trudności z dostępem do punktu szczepień. Korzystać z tego rozwiązania mogą na przykład osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do puntu szczepień.
[KN]