Złote gody to uroczystość ważna dla obojga małżonków, którzy przeżyli wspólnie u swego boku 50 lat. W ostatnich dniach taką rocznicę wraz ze swoją żoną celebrował były burmistrz Franciszek Skibicki, któremu odznaczenie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński.

Dla wielu to nie lada wyzwanie. 50 wspólnych lat, w zgodzie z przysięgą małżeńską na dobre i na złe, razem. W takim przypadku wojewoda występuje do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przyznanie jubilatom Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

- Gratuluję Państwu Marii i Franciszkowi Skibickim, którzy przeciwności dnia codziennego zwyciężają z większą łatwością, bo wspólnie. 50 lat razem to nie tylko dowód miłości, ale także lojalności, wiary i małżeńskiego wsparcia - zaznaczył Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Jako młodszy stażem patrzę z podziwem i uznaniem na Państwa i życzę kolejnych 50 wspólnych lat - dodał Kulczyński.
Uroczystości odbyły się w Kościele Rzymskokatolickim pw. Matki Bożej Różańcowej w Trzebnicach. Redakcja również dołącza do tych gratulacji i życzeń.