Dzień bez Samochodu przed nami. W wielu miastach z tej okazji przejazd autobusami jest darmowy, jednak w naszej gminie bezpłatna komunikacja to standard, dlatego Burmistrz Tomasz Kulczyński postanowił w inny sposób dołączyć do tej międzynarodowej kampanii ekologicznej, zapraszając z tej okazji wszystkich mieszkańców na rodzinny rajd rowerowy oraz marsz nordic walking. Imprezę w Chocianowie zaplanowano na sobotę, 17 września. Sprawdzamy szczegóły.

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana co roku 22 września. Jest ona organizowana w ramach "Europejskiego tygodnia mobilności" i ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji na jedną dobę z samochodów. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.

OBEJRZYJ RELACJĘ Z 2020 ROKU: "Okiem kamery: dzień bez samochodu"

Tematem przewodnim tegorocznej kampanii to "Lepsze połączenia", co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca. Do akcji chętnie dołączyła również nasza gmina. Z tej okazji burmistrz Tomasz Kulczyński zaprasza wszystkich na rowerowy rajd ulicami Chocianowa, który zaplanowano na przyszłą sobotę, 17 września. Uczestnicy wystartują z Placu Wolności (Rynek) o godz. 16:00. Godzinę wcześniej, czyli od 15:00, ruszy przyjmowanie zgłoszeń oraz wypisywanie stosownych oświadczeń.

CZYTAJ O AKCJI Z 2021 ROKU: "Cykliści zdominowali chocianowskie ulice

Meta w tym roku znajduje się przy sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie (na ul. Wesołej). Po zakończonym przejeździe odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz wręczenie nagród laureatom. Dla dzieci i młodzieży przygotowane będą warsztaty, dmuchańce i wiele innych atrakcji. W tym roku, oprócz przejazdu rowerowego ulicami Chocianowa, odbędzie się też marsz nordic walking. Trasy rajdu rowerowego i marszu zostały zaznaczone na mapce (zdjęcia poniżej). Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie!

SZCZEGÓŁY KONKURSU PLASTYCZNEGO: "Zmalują lepsze połączenia"

Jak bawiliście się w ubiegłym roku? Poniżej przypominamy relację z tamtego dnia!