- Cieszę się bardzo, że wreszcie poprawi się bezpieczeństwo na ulicach wjazdowych do naszej Gminy - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński, którego kolejne działania przypomną kierowcom, aby zdjąć nogę z gazu.

Jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze nie trzeba przypominać nikomu. My już wielokrotnie wspominaliśmy na naszym portalu o działaniach podejmowanych przez chocianowski samorząd, których efektem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i świadomości kierowców. Szczegóły znajdziecie m.in. w artykułach: "Nowe progi zwalniające na ulicach Chocianowa", "Lampy solarne już działają. Gdzie?" oraz "Policjanci w Chocianowie z nowymi narkotestami". Teraz przyszedł czas na kontrolę prędkości kierowców.

Dostawałem od Państwa wiele próśb, żeby zrobić coś by kierowcy jechali wolniej- a jak wiadomo Gmina nie ma możliwość postawienia fotoradarów. Wpadłem więc na pomysł, że radarowe informatory prędkości tzw. "buźki" pomogą i będą motywować kierowców do przestrzegania prędkości na drogach - przekazał w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński. - To rozwiązanie sprawdza się w innych miastach i gminach. Super, że dzięki mojej pracy mogłem realnie przyczynić się do poprawy Państwa bezpieczeństwa i zmiany naszego otoczenia na lepsze. Zamontowane są już 2 "buźki", kolejna niebawem - dodał włodarz Chocianowa. 
Założenie urządzenia jest proste - radar odczytuje naszą prędkość i jeśli jest ona za wysoka w stosunku do obowiązujących przepisów ruchu drogowego na wyświetlaczu pojawia się smutna buźka, zaś jeśli kierowca dostosował prędkość do przepisów, wówczas pojawia się uśmiechnięta minka. Jak ustaliliśmy, jeśli to rozwiązanie sprawdzi się w naszej Gminie, w przyszłym roku Burmistrz Tomasz Kulczyński zamontuje kolejne takie urządzenia. Cały wpis szefa chocianowskiego samorządu znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/397801435690541.