- W ubiegłym tygodniu Burmistrz Tomasz Kulczyński poinformował o podpisaniu umowy na realizację Centrum Obsługi Administracyjnej, czyli powierzchni gdzie mieszkańcy będą mogli załatwić sprawy urzędowe, socjalne i komunalne w jednym miejscu - przekazali dziennikarze chocianow.tv. Sprawdzamy szczegóły tej wartej ponad 2 miliony złotych inwestycji.

Nowe miejsca służące mieszkańcom do sprawnej obsługi ich spraw administracyjnych stanie w dawnym budynku Huty Maria, w którym swoje miejsce miał także Tauron. O szczegółach w mediach społecznościowych poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński.

- Inwestujemy. Umowa na realizacje kolejnego zadania podpisana. Pamiętacie Szanowni Państwo jak w 2020r. budynek dawnej Huty Maria przeszedł na majątek Gminy? Obiecałem wówczas, że stworzę tam dla Państwa Centrum Obsługi Administracyjnej- tj. miejsce gdzie będziecie mogli Państwo załatwić wszystkie sprawy urzędowe, socjalne czy komunalne - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Co istotne rewitalizowany budynek przystosowany będzie także dla osób niepełnosprawnych. Wartość tej inwestycji to ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych. Warto dodać, że wykonawca wybrany w transparentnym i uczciwym przetargu ma 13 miesięcy na wykonanie tego zadania, a jego realizacja jest możliwa dzięki współpracy i skutecznemu pozyskiwaniu dofinansowań. Cieszę się, że kolejny zabytek w naszej Gminie zostanie odrestaurowany i oddany w służbę mieszkańcom - dodał włodarz Chocianowa w swoim wpisie w mediach społecznościowych.
Z tej okazji Burmistrz Tomasz Kulczyński przygotował także niespodziankę dla turystów, na których w ostatnich latach otwiera się nasza gmina. W podpisaniu umowy uczestniczył prezes Stowarzyszenia Chocianów 2023, radny Piotr Machoń, który dziennikarzom lokalnej telewizji uchylił rąbka tajemnicy związanej z tym miejscem. Całość obejrzycie na nagraniu poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.