- Ale tu będzie ładnie - przekazał niedawno Burmistrz Tomasz Kulczyński. Mowa o Centrum Przesiadkowym, które posłuży pasażerom Kolei Dolnośląskich. Relację wideo z postępu prac przygotowali dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv. Zapraszamy do oglądania.

To miejsce od dawna wymagało gospodarskiej ręki. Wreszcie, za sprawą działań podjętych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, udało się! O etapach pracy nad tym miejscem pisaliśmy na stronach: "Przesiądź się i jedź", "Centrum przesiadkowe z nutą patriotyzmu", "Nowe szyny, peron i centrum przesiadkowe w realizacji" oraz "Umowa na kolejną inwestycję podpisana".
Stare budynki przy dworcu kolejowym przez lata niszczały i nie było ani pieniędzy ani pomysłu na rewitalizację tego obszaru. W tej kadencji to się zmieniło! Budynki wraz z parkiem kolejowym przejąłem niemal nieodpłatnie na majątek gminy. Udało się pozyskać dofinansowanie na rewitalizację całego tego obszaru. Przeprowadziliśmy jak zawsze transparenty i uczciwy przetarg wybierając wykonawcę, który sukcesywnie zmienia dla Was to miejsce - informuje Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Nowoczesne powstające tutaj Centrum będzie pięknym miejscem witającym pasażerów przywróconych także w tej kadencji połączeń kolejowych i nie tylko. Wspaniale. Już nie mogę się doczekać - dodaje pomysłodawca rewitalizacji tego obszaru, Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Tradycyjnie od ponad 3 lat lokalna telewizja chocianow.tv przygotowuje materiały filmowe pokazujące, jak zmienia się nasza mała ojczyzna. Nie inaczej było także dzisiaj, a efekty pracy chocianowskich dziennikarzy możemy obejrzeć także poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.