W minioną niedzielę w chocianowskiej hali przy ul. Kasztanowej odbył się podwójny turniej charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Madness Chocianów. Pierwszy - siatkarski, a drugi - futsalowy. Lokalna telewizja chocianow.tv przygotowała relację z pierwszej części w swoim wczorajszym nagraniu wideo. Całość do obejrzenia na naszej stronie.

Siatkarze wybiegli na boiska po godzinie 11:00. W turnieju wystartowało 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie pierwszej mierzyły się ze sobą ekipy ZRYW Szklary Dolne, Jerzmanka oraz Stary Łom. Dwie najlepsze z nich - Jerzmanka oraz Stary Łom awansowały do półfinału. W drugiej grupie rywalizację między sobą prowadziły drużyny Biskupina, GSP Volley i Trzmielowa. Do półfinałów weszły dwie pierwsze ekipy. W 1/2 finału zobaczyliśmy mecze pomiędzy Jerzmanką a GSP Volley zakończonego wynikiem 2:0 dla Jerzmanki. W drugim półfinale również 2:0 zwyciężyła drużyna Biskupina. W meczu finałowym również padł wynik 2:0, a zwycięzcom turnieju została Jerzmanka. Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. Jerzmanka 2. Biskupin 3. Stary Łom 4. GSP Volley 5. Szklary Dolne 6. Trzmielów

Po turnieju siatkarskim czekały nas emocje związane z futsalem. 8 drużyn podzielonych na dwie grupy rywalizowało między sobą i podobnie jak w wypadku siatkówki, dwie najlepsze z każdej grupy awansowały do półfinału. W grupie pierwszej, gdzie występowały drużyny: Team Kuby, Oldboje Stali, OSP Chocianów i GKS Gromadka, zobaczyliśmy bardzo wyrównane zawody. Ostatecznie awans wywalczyli Oldboje Stali i Team Kuby. W skład drugiej grupy wchodzili: Team Aleksa, Stalowcy, S VI Polkowice-Sieroszowice i OSP Nowa Kuźnia. Dwoma najlepszymi drużynami okazali się zawodnicy OSP Nowa Kuźnia i S VI Polkowice-Sieroszowice. W pierwszym półfinale rozgrywanym pomiędzy Oldbojami Stali a OSP Nowa Kuźnia padł wynik 2:1. Drugi półfinał zakończył się takim samym rezultatem, a awans do finału zapewnili sobie gracze Teamu Kuby wygrywając z S VI Polkowice-Sieroszowice. W meczu finałowym Oldboje Stali wygrali z Teamem Kuby 3:1 i mogli świętować wygraną w turnieju. Klasyfikacja końcowa: 1. Oldboje Stali 2. Team Kuby 3. OSP Nowa Kuźnia 4. S VI Polkowice-Sieroszowice 5. Team Aleksa 6. GKS Gromadka 7. Stalowcy 8. OSP Chocianów.

Turniej miał cel charytatywny, bowiem organizatorzy zbierają pieniądze dla Kubusia, który potrzebuje pomocy specjalistów: wielu godzin terapii z psychiatrą, pedagogiem, psychologiem, logopedą i neurologopedą. Jak udało nam się ustalić, dotychczas udało się już zebrać ponad 20 tysięcy złotych. Nadal można brać udział w licytacjach, które odbywają się na grupie w mediach społecznościowych (kliknij link).

Relację z pierwszego turnieju pokazali wczoraj dziennikarze chocianow.tv, całość do obejrzenia także poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.