Za nami weekend prawdziwych emocji i zaangażowania wielu rąk. Blisko 40 wolontariuszy, licytacje, występy artystyczne i wspaniały odzew mieszkańców Chocianowa pozwolił w tym roku pobić kolejny rekord!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 28 lat. Finał imprezy zawsze odbywa się w pierwszej połowie stycznia i z roku na rok mobilizuje więcej wolontariuszy i darczyńców. To zaangażowanie widać także w Chocianowie. W ubiegłym roku na rzecz WOŚP udało się zebrać blisko 27 tysięcy złotych, co stanowiło kwotę niemal 10 tysięcy złotych większą niż podczas wcześniejszego, 26. Finału, o czym pisaliśmy w Zagrają po raz 28. Wiemy, że w tym roku również udało się pobić rekord, bowiem na konto Fundacji WOŚP za sprawą naszych mieszkańców wpłynie 38 tysięcy 157 złotych 63 grosze.

- Ciszę się, że po raz kolejny mieszkańcy Chocianowa dają wyraz jedności i współpracy - komentuje Krystian Wan, który prowadził wczoraj licytacje w Regionalnym Centrum Kultury - to pokazuje, że hasło "Bądźmy razem" jest w Chocianowie trafne i aktualne.

Przygotowania do tego Finału trwały od dawna, chocianowianie przynosili dary na licytację i rejestrowali się jako wolontariusze. W tym roku Orkiestra grała na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, a pierwszą imprezą związaną z akcją był udział podopiecznych Regionalnego Centrum Kultury w koncercie "Dzieci dzieciom", który odbył się w sobotę, 11 stycznia w C. H. Cuprum Arena w Lubinie. Wspaniałe występy mogliście Państwo obejrzeć na żywo na jednym z portali społecznościowych. Są one nadal dostępne w naszym artykule: "Dzieci Dzieciom" zatańczyły w Lubinie (Galeria zdjęć).

12 stycznia Świąteczna Pomoc wystartowała na dobre. Blisko 40 wolontariuszy, w tym miejscy radni, występy artystyczne dzieci, młodzieży i zespołów oraz ognisk muzycznych, aukcje, licytacje i poczęstunek spięły w jedną całość ten sukces chocianowian. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwali mundurowi, o czym pisaliśmy na naszej stronie Jutro 28. finał WOŚP. Ten Finał WOŚP w RCK uświetniły wspaniałe występy i mnóstwo atrakcji. W remizie OSP Chocianów można było wziąć udział w wykładach z pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w domu i na drodze, było także zwiedzanie siedziby chocianowskich strażaków. W sztabie WOŚP strażacy także przeprowadzili szkolenie, a dla jego uczestników odbyło się losowanie ze specjalnymi nagrodami. Był także taniec nowoczesny, zumba oraz występy zespołu wokalnego ze Szkoły Podstawowej, zespołu Plug'n'Blues, czy ogniska muzycznego.

Prawdziwe tłumy na licytacji WOŚP pozwoliły uzbierać kwotę 8 tysięcy 771 złotych 33 groszy. Na miano najskuteczniejszego wolontariusza zasłużył sobie radny Rady Miejskiej Paweł Bujak, w którego puszce ostatecznie doliczono się kwoty 5 tysięcy 24 złotych i 39 groszy oraz 15 euro i 27 eurocentów. Gratulujemy chocianowianom wspólnej zabawy, świetnej organizacji i wielkich serc! Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z tego wydarzenia, dostępnych pod linkami: Galeria, cz. 1; Galeria, cz. 2 oraz poniżej.

[KN]