W ostatnich trzech tygodniach 2022 roku za sprawą powrotu Kolei Dolnośląskich do naszej gminy możliwej dzięki staraniom Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, chocianowianie przyczynili się do przekroczenia rekordowej liczby kolejowych pasażerów na Dolnym Śląsku. O sukcesie poinformowali prezes zarządu KD Damian Stawikowski oraz członek zarządu KD Wojciech Zdanowski.

16 milionów pasażerów pojechało w minionym roku Kolejami Dolnośląskimi. To wydźwięk nie tylko ogromnego zaufania do regionalnego przewoźnika, ale także wzrost znaczenia tego, prawdopodobnie najbezpieczniejszego środka lokomocji. O sukcesie jako pierwszy poinformował Prezes Zarządu KD, Damian Stawikowski.

Liczenie trwa, ale już teraz wiemy, że przekroczyliśmy liczbę 16 000 000 pasażerów przewiezionych w 2022 roku. To rekord wszechczasów KD - przekazał prezes Stawikowski. - Każdemu podróżnemu, ale i pracownikom Spółki dbającym o ich bezpieczeństwo i komfort podróży - serdecznie dziękuję i gratuluję - dodał Damian Stawikowski, Prezes  Zarządu Kolei Dolnośląskich.
Warto podkreślić, że w roku 2023 przypada 15-lecie istnienia Kolei Dolnośląskich, a rozwój ilości połączeń w ostatnich latach ma szansę spowodować, że także obecny rok będzie rekordowym.

Zwiększamy nasze zdolności eksploatacyjne, pokonamy w 2023 roku jeszcze więcej kilometrów, niż w minionym, 2022. Mimo to ogromnie mnie cieszy, że udało nam się potwierdzić nasze optymistyczne założenia - w 2022 roku przewieźliśmy 16 000 000 pasażerów - zapewnił Wojciech Zdanowski, Członek Zarządu Kolei Dolnośląskich. - Walczymy o to, by 15-lecie KD było jeszcze lepsze od poprzedniego roku - dodał Zdanowski.
Przypomnijmy, że od niedzieli, 11 grudnia 2022 roku chocianowianie mogą korzystać z regularnych połączeń kolejowych, albowiem po ponad 22 latach Chocianów wrócił na kolejową mapę Polski. O szczegółach tego powrotu oraz możliwościach jakie niesie za sobą rozwój kolei przeczytasz m.in. w naszych artykułach: "Podróżuj Kolejami Dolnośląskimi przez cały weekend na jednym bilecie", "Mieszkańcy zadowoleni z pociągów" oraz "Chocianów kolejowym centrum".