Bartłomiej Róg z Chocianowa grający obecnie w barwach Klubu Szachowego Stilon Gorzów Wielkopolski zajął trzecie miejsce i tym samym zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16, które odbyły się w Jastrzębiej Górze. Gratulujemy!

Pochodzący z Chocianowa Bartek od ponad dwóch lat gra w barwach lubuskiego klubu, obecnie pod czujnym okiem Aleksandra Czerwońskiego. Chocianowianie mogą pamiętać, jak 5 lat temu o młodym szachiście rozpisywały się lokalne media w związku z jego występem w Katowicach podczas Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych z 2018 roku, gdzie otrzymał tytuł najlepszego polskiego zawodnika w kategorii do lat 10.

W tym roku w Jastrzębiej Górze podczas Mistrzostw Polski Juniorów pochodzący z Chocianowa Bartłomiej Róg, jeszcze jako 15-latek zajął trzecie miejsce, czym sprawił sobie nie lada prezent z okazji dzisiejszych 16. urodzin. Cała nasza redakcja przesyła z tego miejsca serdeczne gratulacje oraz życzenia kolejnych sukcesów na światowych szachownicach!