W ostatniej kolejce I Ligi Futsalu podopieczni Grzegorza Nowaka rozbili na wyjeździe Stal Mielec 9:2 i od nowego sezonu będą grać w Ekstraklasie. Duży wpływ na awans polkowickiej drużyny miał znany chocianowskim kibicom Marcel Wolan.

W minioną sobotę drużyna Górnika Polkowice wywalczyła awans do Futsal Ekstraklasy, pokonując w ostatnim meczu sezonu na wyjeździe Stal Mielec 9:2. Duży udział w awansie polkowickiej drużyny miał mieszkaniec Chocianowa Marcel Wolan, który również związany jest z Klubem Sportowym Stal Chocianów.

- Nasz boczny pomocnik został najlepszym strzelcem drużyny z naszego powiatu, zdobywając na parkietach Futsal I Ligi 26 bramek. Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w Ekstraklasie - przekazali podziękowania za pośrednictwem mediów społecznościowych koledzy ze Stali Chocianów.

W 20 spotkaniach Marcel Wolan zdobył 26 bramek. Ten młody zawodnik ma dopiero 21 lat. Przypomnijmy, że chocianowianin w przeszłości grał w młodzieżowych drużynach Zagłębia Lubin, rezerwach Miedzi Legnica. Od samego początku jest jednak związany z tutejszą Stalą Chocianów, w której się wychował i nadal gra.

Nasza redakcja również dołącza się do tych gratulacji dla zielono-czarnych, a w szczególności dla Marcela Wolana, któremu życzymy dalszych sportowych sukcesów.