- To już prawdziwa świąteczna tradycja - przekazali dziennikarze chocianow.tv. Mowa o Jarmarku Bożonarodzeniowym, który w ubiegłą sobotę, 17 grudnia ściągnął tłumy mieszkańców naszej gminy na chocianowski Rynek. Nie zabrakło blisko 20 stoisk z ciekawymi świątecznymi akcesoriami oraz przysmakami, a także popularnych choinek i chlebów tradycyjnie rozdawanych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego oraz radnych z koalicyjnych klubów radnych Chocianów 2023 oraz PiS. Reportaż obejrzycie pod tym artykułem.

Na Rynku stanęła ogromna choinka, która punktualnie o godzinie 17:00 została oświetlona, co podziwiało ponad tysiąc mieszkańców wspólnie odliczających z włodarzem ostatnie sekundy do uruchomienia lampek. Tuż po tym szef chocianowskiego samorządu podzielił się z mieszkańcami około tysiącem choinek i blisko tysiącem chlebów kupionych za prywatne pieniądze Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

- Jak widać bardzo trafny pomysł, bardzo się cieszę. To nie jest nasze ostatnie słowo - mówił dziennikarzom chocianow.tv Burmistrz Tomasz Kulczyński.
To jednak nie wszystko, bowiem włodarz Chocianowa zapowiedział, jakie atrakcje planuje na przyszły rok. Całą wypowiedź obejrzycie w reportażu poniżej. W tym roku mieszkańcy już od godziny 11:00 mieli szansę kupić świąteczne produkty na około 20 stoiskach, których obecność zapowiadaliśmy w artykule: "Choinka przyjechała na Rynek. Znamy jutrzejsze atrakcje". 

Jak mieszkańcy oceniają Jarmark w Chocianowie?

Lokalna telewizja nie omieszkała zapytać mieszkańców co uważają o inicjatywie dzielenia się chlebem i choinkami. Dosłownie wszyscy zachwalali pomysł Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. To nie dziwi, bowiem w historii naszej gminy dopiero od tej kadencji na taką skalę włodarz wydaje swoje prywatne pieniądze, aby dzielić się z mieszkańcami tradycyjnymi produktami, jak chleby i choinki przy okazji różnych świąt, pączki w Tłuste Czwartki czy kwiaty na Dzień Kobiet.

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ: Jarmark Bożonarodzeniowy w obiektywie

Mieszkańcy, którzy odwiedzili w ubiegłą sobotę Rynek postanowili także przekazać życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. My dołączamy do tych życzeń, Wesołych Świąt!