Wilki z nadleśnictwa Chocianów w ukrytej kamerze cieszą się dużą popularnością. Nagranie obejrzano już ponad 1,5 tysiąca razy. Zapraszamy do obejrzenia wideo (nagranie poniżej).

Radio PLUS Legnica podzieliło się w mediach społecznościowych ponad półtoraminutowym nagraniem, na którym widać zachowanie wilków mieszkających w naszym nadleśnictwie. Zwykle terytorium zajmowane przez watahę to od 100 do 300 kilometrów kwadratowych, a wielkość ta zależy od dostępności pokarmu i samego terenu. Może występować współużytkowanie części terenu przez dwie konkurujące watahy. Wilk jest w stanie w dobę pokonać dystans kilkudziesięciu kilometrów, a w poszukiwaniu partnerki samiec potrafi w ciągu 2 tygodni przebyć nawet ponad 600 km.

Stada wilków liczą do 20 osobników, zwykle jednak są znacznie mniej liczne, będąc grupą rodzinną składającą się z pary rodzicielskiej, młodych i ewentualnie części wilków z poprzedniego miotu. Watahy mają ściśle określoną hierarchię wewnętrzną. Wilki mają rozwinięty system komunikowania się przy pomocy mowy ciała, odgłosów oraz przy użyciu substancji chemicznych - feromonów i własnych odchodów (znakowanie).
[KN]