- Trwają przygotowania do Jarmarku, na który serdecznie Państwa zapraszam - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński. Na Rynku, dzięki współpracy z nadleśniczym Jackiem Wiśniewskim z Nadleśnictwa Chocianów, stanęło świąteczne drzewko. Oprócz tego będzie przejazd kucykiem, duża szopka z figurami świętej rodziny i zwierząt, zbiórka charytatywna dla Kornela Szewczykowskiego, przejazd bryczką, prezenty dla najmłodszych i zapalenie światełek na żywej choince. Czego jeszcze mogą spodziewać się mieszkańcy w najbliższy, mikołajkowy weekend?

O tym temacie pisaliśmy w ostatnim czasie na naszym portalu. Szczegóły znajdziecie na stronach: "Czy bożonarodzeniowy jarmark wróci do Chocianowa" oraz "Mieszkańcy zdecydowali o jarmarku. Będą inne niespodzianki". Teraz, za sprawą wpisu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego (szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa/posts/133935715667441) poznaliśmy kolejne atrakcje, które zagoszczą w dniach 3 - 6 grudnia na chocianowskim Rynku.

- Nasza przepiękna choinka już jest, teraz tylko przystrajamy i będzie pięknie - zapowiedział włodarz naszej gminy.
Z tego wpisu dowiadujemy się także jaki będzie szczegółowy plan na najbliższe dni. Całość zaczyna się już jutro, w piątek o godzinie 16:00 na Placu Wolności w Chocianowie i potrwa do poniedziałku, do godziny 20:00.

Rozświetlenie żywej choinki

Jarmark Bożonarodzeniowy startuje w piątek o godzinie 16:00. Na mieszkańców tego dnia czekają 4 godziny atrakcji. O godzinie 16:30 Ochotnicza Straż Pożarna z Chocianowa zaprezentuje pokaz pierwszej pomocy, o godzinie 17:00 nastąpi oficjalne otwarcie Jarmarku, podczas którego uruchomione zostanie oświetlenie choinki. Od godziny 17:30 do 20:00 uczestnikom Jarmarku towarzyszyć będzie muzyka świąteczna.

Rozdawanie żywych choinek

Dzień później, w sobotę Jarmark rozpocznie się o godzinie 14:00 od tradycyjnego rozdawania żywych choinek mieszkańcom naszej gminy. Przypomnijmy, że to już kolejny raz, kiedy ta akcja, zapoczątkowana przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego zawita do Chocianowa. Również od godziny 14:00 rozpocznie się pogadanka o czadzie, gdzie mieszkańcy dowiedzą się, jak dbać o bezpieczeństwo w swoich domach. O godzinie 15:00 strażacy wystartują z pokazem "zapalona kuchenka", natomiast od godziny 16:30 swoje umiejętności zaprezentuje chocianowska Zumba. Także w sobotę nie zabraknie muzyki świątecznej, która rozbrzmiewać będzie od godziny 17:00 do 20:00.

Występ orkiestry CHO-MIEDŹ

Także na niedzielę organizatorzy zaplanowali atrakcje związane z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który potrwa od 14:00 do 20:00. O godzinie 15:00 uczestnicy będą świadkami pokazu ratownictwa technicznego, a o godzinie 16:00 występu Orkiestry Dętej CHO-MIEDŻ Chocianów. Również niedzielne popołudnie uświetni świąteczna muzyka, którą uczestnicy jarmarku usłyszą w godzinach od 16:30 do 20:00.

Mikołaj rozda paczki najmłodszym

Poniedziałek, 6 grudnia to ostatni dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego. Od godziny 16:00 atrakcje czekają na najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Święty Mikołaj będzie rozdawał paczki z prezentami, jak w ubiegłym roku, co podsumowaliśmy obszerną galerią zdjęć. Będzie także przejazd bryczką. Ten dzień zakończy muzyka świąteczna puszczana w godzinach od 17:00 do 20:00, czyli do końca Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Ponad 25 wystawców

Przez cały czas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego, oprócz wspomnianych atrakcji, na mieszkańców czekać będą także wystawcy, którzy w swojej ofercie będą mieli greckie produkty spożywcze (oliwki, sery, przetwory), miody i produkty pszczele, grzane wino, naturalne kosmetyki, rękodzieło szyte, regionalne pieczywo, swojskie wyroby (wędliny, soki przyprawy), ozdoby drewniane, musy owocowe, wazony, świeczniki, stroiki, ciasta, bransoletki z nici bawełnianych, biżuterię, balony z helem, portfele, paski, kubeczki, filiżanki, bombki szklane, odzież, gorący barszcz i grzane piwo. Nie zabraknie także foodtrucków, w których będzie można kupić burgery, wrapy, frytki, czy nugettsy. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy czytelnictwa, dla których przewidziany został kiermasz książek.

Zapraszamy!