Drzewko "z lasu", od leśnika, a może za darmo od Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego? Nad tym pytaniem nie trzeba się długo zastanawiać, bowiem już dzisiaj od 16:00 na obecnych na chocianowskim Rynku czeka wiele atrakcji.

Czy opłaca się wycinka drzewek z lasu? O wycenę takiej nielegalnej atrakcji poprosili dziennikarze Chocianow.tv Leśniczego Leśnictwa Nowa Kuźnia w Nadleśnictwie Chocianów, Krzysztofa Króla.

- Kary wlepia straż leśna, jest to do 500 złotych, ale jeszcze można doliczyć do tego pewne kary: za wjazd do lasu, także na pewno się to skumuluje, wzrośnie - komentuje dla Chocianow.tv, Krzysztof Król z Nadleśnictwa Chocianów.
Okazuje się jednak, że o wiele bardziej opłaca się kupić drzewko z nadleśnictwa.

- Na pewno są to ceny dużo niższe. Cennik jest zróżnicowany w zależności od wysokości, ale są to kwoty rzędu 15 do 30 złotych. - przypomina Krzysztof Król, Leśniczy z Leśnictwa Nowa Kuźnia w Nadleśnictwie Chocianów. - Prowadzimy taką sprzedaż w nadleśnictwie, w poszczególnych leśnictwach, w pewnych latach ta sprzedaż była tak skoordynowana, że kilku leśniczych z okolic Chocianowa przywoziło na plac przed nadleśnictwem i sprzedaż odbywała się z nadleśnictwa - dodaje leśnik.
Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na prawdziwe wigilijne drzewko, dlatego już dzisiaj o godzinie 16:00 na chocianowski Rynek zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, który postanowił rozdać chętnym 200 prawdziwych jodeł.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców 23. grudnia na chocianowski Rynek. Od godziny 16:00 będzie oficjalne odpalenie ozdób na choince. Wiem, że ma być wizyta świętego Mikołaja, mają być paczki dla najmłodszych. Ja też przygotowałem jeszcze dla Państwa jedną małą atrakcję, która zostanie uruchomiona 23. grudnia na chocianowskim Rynku - mówił dla lokalnej telewizji Chocianow.tv Tomasz Kulczyński, włodarz naszej gminy.
Przypomnijmy, że choinka na naszym Rynku w tym roku będzie jeszcze większą atrakcją niż w latach ubiegłych, bowiem będzie to rozświetlone prawdziwe drzewko z nadleśnictwa Chocianów, o czym pisaliśmy już w naszych artykułach: "Niespodzianki z choinką w tle" oraz "TYLKO U NAS: prawdziwe jodły rozdadzą za darmo!".

- Wpadłem na pomysł i chcę w tym miejscu podziękować naszemu chocianowskiemu nadleśnictwu za to, że pomagają nam właśnie wybrać i prezentują choinkę, która stanie na chocianowskim Rynku. Mam nadzieję, że będzie ono tradycją takie właśnie stawianie żywego drzewka na chocianowskim Rynku - dodaje Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński.
Na chocianowskim Rynku widzimy się dzisiaj od godziny 16:00, biorąc jednak pod uwagę duże zainteresowanie tą akcją, warto być kilka minut wcześniej. Pamiętajmy także, aby przestrzegać wszelkich zasad epidemicznych, jak D-D-M, czyli Dezynfekcja-Dystans-Maseczka.
[KN]