Ciężki sprzęt wjechał dzisiaj na budowę przyszłej przychodni medycznej w Trzebnicach. Ta gorąca medialnie inwestycja podgrzewała atmosferę w naszej gminie od początku kadencji obecnego Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. Teraz, pomimo trwającej epidemii wirusa SARS-CoV-2, inwestycja jest realizowana.


O planach inwestycyjnych gminy pisaliśmy już wielokrotnie, zwłaszcza w kontekście trwającej aktualnie nie tylko na terenie całej Polski, lecz także Europy i świata, epidemii koronawirusa. Wiele wskazywało na to, że konieczność oszczędności będzie miała wpływ także na lokalne inwestycje, jednak Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów okazał się być przygotowany na ewentualne skutki kryzysu.

"Kolejna obietnica wyborcza staje się faktem. Doskonale wiemy, jak potrzebna jest przychodnia medyczna w Trzebnicach"
Chocianów na inwestycyjnej mapie województwa 

Dodatkowo niedawno dowiedzieliśmy się, że nie tylko kwestia gminnych inwestycji, jak przychodnia w Trzebnicach nie jest zagrożona, ale także inne przedsięwzięcia zostaną zrealizowane. Na mapie tych inwestycji znajdą się nie tylko te mniejsze, jak budowa placów zabaw w większości sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, czy pozyskanie środków na wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach, ale także te duże o zasięgu wojewódzkim, jak przywrócenie kolei do Chocianowa czy remont skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 331 z ulicą Trzebnicką wraz z rozwiązaniem problemu "wąskiego gardła".

"Po półtora roku ciężkiej pracy wyklarował się zespół urzędników, fachowców, merytorycznych osób, który jest ze sobą zgrany i dlatego efekty pracy na rzecz mieszkańców i Gminy z roku na rok będą coraz bardziej widoczne"
Cieszę się, że kolejna obietnica wyborcza staje się faktem. Doskonale wiemy, jak potrzebna jest przychodnia medyczna w Trzebnicach. Wielu mieszkańców mówi mi, że zdziwieni są szybkim tempem realizacji obietnic. Trzeba jasno powiedzieć, że po półtora roku ciężkiej pracy wyklarował się zespół urzędników, fachowców, merytorycznych osób, który jest ze sobą zgrany i dlatego efekty pracy na rzecz mieszkańców i Gminy z roku na rok będą coraz bardziej widoczne. To cieszy - komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. - Mimo ciężkiej sytuacji w związku z COVID-19 tak jak zapowiadałem inwestycje w naszej gminie są niezagrożone ponieważ priorytety ustaliłem jasno - realizacja obietnic wyborczych, weryfikacja wszystkich planów wydatkowych Gminy, sukcesywne ustawienie od nowa funkcjonowania jednostek i oświaty celem budowania buforu finansowego i realnych oszczędności pod inwestycje - dodaje włodarz Chocianowa.

Polityczne punkty jednak na korzyść Burmistrza

Warto w tym miejscu przypomnieć, że sceptycznie do budowy przychodni w Trzebnicach odnosiła się tutejsza opozycja, co jednej z radnych Rady Miejskiej wytknęli mieszkańcy. Pisaliśmy o tym na przełomie tego i ubiegłego roku w artykule "Świąteczne życzenia czy polityczny atak?" Wówczas dyskusję na temat ojcostwa sukcesu budowy przychodni uciął szef największego Klubu Radnych w naszej radzie miejskiej, co opisaliśmy w artykule "Wandycz: Pichała manipuluje faktami z precyzją wirtuoza".

"Realizacja obietnic wyborczych, weryfikacja wszystkich planów wydatkowych Gminy, sukcesywne ustawienie od nowa funkcjonowania jednostek i oświaty celem budowania buforu finansowego i realnych oszczędności pod inwestycje"
Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z rozpoczynającej się właśnie budowy. Ciężki sprzęt przywieźli pracownicy firmy AS-BUD-PLUS z Brenna, która została wyłoniona w przetargu. W obiekcie znajdować się będą gabinety: internistyczny, położnej i pielęgniarki środowiskowej, zabiegowy, stomatologiczny, szczepień i dzieci zdrowych, a także rejestracja, pomieszczenia pomocnicze oraz kotłownia.
[KN]