To już prawdziwa tradycja, że 8 marca, w Dzień Kobiet Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński rozdaje kwiaty paniom z okazji ich święta. Nie inaczej było także dzisiaj. Materiał z tego wydarzenia przygotowała lokalna telewizja internetowa chocianow.tv (wideo poniżej).

Dzisiaj wszystkie mieszkanki Chocianowa miały szansę otrzymać piękny upominek od włodarza naszej gminy. Burmistrz Tomasz Kulczyński wraz z radnym Rady Miejskiej w Chocianowie Marcinem Ślipko i urzędnikami rozpoczęli obdarowywanie kobiet już przed godziną 8 rano.

Jak co roku, od samego rana miałem przyjemność wraz z Marcinem Ślipko wręczyć symbolicznego kwiatka naszym wspaniałym mieszkankom z okazji ich dzisiejszego święta. Cieszę się, że ten mały upominek zakupiony przeze mnie z własnych środków, spowodował radość naszych Pięknych Pań - podsumował akcję Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński.
Ku uciesze pań, burmistrz wraz z radnym obeszli dzisiaj całe miasto. Nie zabrakło radości i uśmiechów pod Szkołą Podstawową przy ulicy Wesołej, gdzie Burmistrz rozpoczął dzisiaj swoją coroczną akcję. Następnie ulicami Kolejową, Fabryczną, Pileckiego i Sportową panowie zawędrowali aż pod Zespół Szkół w Chocianowie przy Kolonialnej. Później można było spotkać włodarza naszej gminy także wzdłuż Alei Sybiraków, skąd obdarowujący zawędrowali ulicą Bohaterów Wojska Polskiego aż pod sklep Dino, a także Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Dziękuję Paniom za tak pozytywny wydźwięk mojego pomysłu z akcją "Każda Pani zasługuje na kwiatka". Bardzo miło mi słyszeć od Pań ogromne poparcie także dla moich działań w Gminie, które realizujemy wraz z radnymi Klubu Chocianów 2023. Zapewniam, że nie mamy żadnej demotywacji, pomimo jednostronnego głosu przegranych. Jeszcze raz dziękuję za dobre słowa i okazane wsparcie - zaznacza Tomasz Kulczyński.
Podziękowań w kierunku pomysłodawcy dzisiejszej akcji nie zabrakło także na osiedlowych uliczkach (Bolka I Świdnickiego, Krótkiej i Kwiatowej). Stamtąd panowie zawędrowali pod sklep Netto (przy ulicy Dominialnej), by później udać się na chocianowski Rynek. Przy tej okazji także nie zabrakło wielu wzajemnych życzeń i serdeczności.

- Drogie Panie życzę Wam pełni zdrowia, pomyślności, uśmiechu, radości i serdeczności, a także spełnienia wszelkich marzeń, aby każdy dzień był Waszym świętem, byście codziennie były noszone na rękach - życzył Tomasz Kulczyński.
To kolejna akcja sfinansowana przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z prywatnych pieniędzy. O poprzednich kwiatach, pączkach, podświetleniu pałacu, pomniku, banerach informacyjnych, listach i naklejkach, maskach, rękawicach i przyłbicach oraz stacjach naprawy rowerów pisaliśmy już wielokrotnie w naszych doniesieniach, co można znaleźć m.in. w artykułach: "Z roku na rok coraz więcej", "Podświetlenie za prywatne pieniądze", "Kulczyński: Szczęść Boże Braci Górniczej", "Prywatne banery, publiczne zarzuty", "Maski, rękawice i przyłbice rozdane", "Burmistrz informuje mieszkańców", "Rozdał pączki po raz trzeci", "Naprawią rower pod Medicusem", "Obdarowali ponad 200 pań".

My również dołączamy do składanych dzisiaj życzeń, przekazując moc uśmiechów i radości dla wszystkich naszych Czytelniczek.
[KN]