Jak podaje lokalna telewizja chocianow.tv sprawa rewitalizacji tego boiska sięga 2012 roku. Po 7 latach swojej obecności w radzie tematem zainteresował się radny, który zapomniał jednak o wielu ważniejszych priorytetach zarówno osiedla, jak i szkoły. Zapraszamy do obejrzenia całego reportażu (wideo pod tym artykułem).

Okazuje się, że radny Piotr Piech kolejny raz szuka afery tam gdzie jej nie ma. Tym razem niebezpośrednio usiłuje uderzyć w uczniów tutejszej podstawówki sugerując, że "szkoła nie ma innej zewnętrznej bazy sportowej (poza tym w fatalnym stanie boiskiem)". Jednocześnie radny Piech w internetowym wpisie powołuje się na swoją rozmowę z "dyrekcją Szkoły Podstawowej w Chocianowie". W związku z tymi oskarżeniami o całą sprawę zapytana została pani dyrektor Dorota Kyc.

- Biorąc pod uwagę bazę sportową, którą mamy w obu budynkach jest ona wystarczająca na to, żeby uczniowie ćwiczyli na tym naszym pięknym basenie, (korzystali - przyp. red.) z sal gimnastycznych, z tego zaplecza, które posiadamy, a na ulicy Szkolnej mamy piękny obiekt, tzn. nie jest szkolny, ale szkoła z niego korzysta w takim zakresie godzin jaki jest on konieczny przy ulicy Kasztanowej, a więc te potrzeby są wystarczające do realizacji podstawy programowej - poinformowała na antenie chocianow.tv dyrektor Dorota Kyc. - Jeżeli chodzi o boisko, to właściwie jest wyeliminowane z użycia ze względu na ilość grup, którą w tym momencie mamy - dodała dyrektor Kyc.
Okazuje się zatem, że radny ewidentnie manipuluje. Sugerując, że dzieci nie mają miejsca do ćwiczeń na świeżym powietrzu, mija się z prawdą, bo dzieci korzystają z boisk na ulicy Szkolnej, przy Hali Widowiskowo-Sportowej. Zapewne radny nie wyciągnął wniosków ze swojej rozmowy z "dyrekcją Szkoły Podstawowej w Chocianowie", co udowadniają dziennikarze lokalnej telewizji w swoim materiale wideo. Czy jednak remont boiska przy ulicy Wesołej jest dla szkoły priorytetem?

- Pierwsze wzmianki o potrzebie remontu pojawiły się w roku 2012. Bierzemy pod uwagę potrzeby obu budynków. Oba budynki mam na uwadze i ten na ulicy Wesołej mimo, że wygląda ładnie, to już jest spory jubilat. Jeżeli chodzi o lata, już nie wspomnę o dziadku przy ulicy Szkolnej - wymienia dyrektor Szkoły Podstawowej w Chocianowie. - Potrzeby są i zawsze też brane są te potrzeby, które są konieczne do realizacji, w porozumieniu z organem prowadzącym cyklicznie i planowo je realizujemy. Boisko jest w planie, ale dalszym - dodaje dyrektor Dorota Kyc.
Jak podaje lokalna telewizja chocianow.tv rozmowa z radnym polegała głównie na wymianie pytań i odpowiedzi drogą mailową. Reportaż ujawnia także, iż w odpowiedzi na pytania zadane przez radnego Piecha pani dyrektor zauważyła, że tematy najważniejszych inwestycji oraz remontów mających miejsce w obu budynkach szkoły są przez nią konsultowane i planowane z Urzędem Miasta i Gminy Chocianów. Okazuje się, że Pani Dyrektor Kyc, w przeciwieństwie do radnego zdaje sobie sprawę z potęgi zwyczajnej rozmowy z pracownikami magistratu. O tym jednak radny Piech zdaje się nie wspominać w swoich wpisach w mediach społecznościowych.

Co radny chce przykryć swoimi wpisami w mediach społecznościowych?

Suchej nitki na skuteczności radnego Piecha nie zostawili też mieszkańcy jego okręgu wyborczego. W swoim wpisie radny powołuje się na rozmowę z "przewodniczącym wspólnoty bloku przy Armii Krajowej 6-12 Panem Czesławem Smykiem". Radny sugeruje, że rozmawiał z nim o budowie placów zabaw na osiedlu Wesołowa. Szkoda, że nie zapytał, jak skutecznie zaprosić Burmistrza do swojego okręgu wyborczego, co akurat mieszkańcom udało się bez żadnego problemu.

- Jeżeli człowiek, który wchodzi i zostaje tym radnym, dostaje mandat od społeczeństwa, powinien umieć znaleźć porozumienie, czy to z burmistrzem czy to z radą, w taki sposób, żeby to społeczeństwo, które go wybrało i jemu zaufało, żeby miało jakieś wymierne z tego korzyści. Po to się jest radnym, żeby takie rzeczy realizować - pouczył radnego Piecha jeden z mieszkańców jego okręgu wyborczego. - Nie wiem dlaczego, co jest przyczyną, czy nie umiejętność domówienia się z kolegami z rady, czy inne rzeczy, też byłem przecież radnym przez dwie kadencje, to też były u nas różne rzeczy i też częściowo nieraz byłem w opozycji, bo takie jest życie, ale żeby to było konstruktywne i żeby z tego były wymierne efekty końcowe, to jest najważniejsze, żeby realizacja tego budżetu czy oczekiwań społecznych przynosiła to, czego ludzie się po prostu spodziewają, od rady - dodał były radny Czesław Smyk.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że radny Piech nie głosował za budżetem gminy. Ponadto, jak donosi lokalna telewizja chocianow.tv Czesław Smyk skutecznie zaprosił Burmistrza na osiedle Wesoła, aby wraz z mieszkańcami porozmawiać o bolączkach wynikających z braku skuteczności radnego, a także, aby wskazać faktyczne priorytety osiedla. O tym jednak również radny Piech zdaje się nie wspominać w swoich wpisach w mediach społecznościowych.

- Najpilniejsze potrzeby to są takie, o których już wspominałem i z tego tytułu poszedłem do pana burmistrza, bo dotyczy to przede wszystkim naszej drogi wewnętrznej, która jest ciągiem pieszym dla 80 rodzin - mówił Czesław Smyk, przewodniczący Wspólnoty Mieszkaniowej Armii Krajowej 6-12 w Chocianowie. - Zdegradowana jest nawierzchnia, erozja betonu, który się przy podmuchach wiatru, a są tutaj zawirowania między blokiem bardzo duże, podrywa ten pył, sypie po oczach dzieciom, to jest niebezpieczeństwo uszkodzenia wzroku i dlatego mi zależało na tym, żeby Pan Burmistrz się osobiście zapoznał ze stanem tej drogi i to na pierwszym miejscu - wskazał priorytet, na którym zależy mieszkańcom tego osiedla.
Smutną konstatacją kończy swój reportaż lokalna telewizja, że to kolejny raz, kiedy działalność radnego ogranicza się do buńczucznych wpisów w Internecie, zamiast (jak udowadniają np. dyrektor szkoły Dorota Kyc i mieszkańcy osiedla Wesoła) na rozmowie w przyjaznej atmosferze. O tę rozmowę w wykonaniu radnego Piecha niestety ciężko, co udowadnia także swoimi wypowiedziami na kolejnych sesjach rady miejskiej. Jakie będą dalsze losy tej sprawy? Z pewnością o tym poinformujemy na naszym portalu.