Amfetamina, marihuana oraz MDMA wpadły w ręce polkowickich policjantów, którzy zwalczają przestępczość narkotykową. W wyniku ostatnich działań oprócz zabezpieczonych środków odurzających zatrzymani zostali 19- i 25-latek. Obaj usłyszeli już zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Obu podejrzanym może mu grozić kara do 12 lat więzienia. Wobec starszego z mężczyzn zastosowany został areszt tymczasowy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że mieszkańcy Polkowic mogą posiadać w wynajmowanym mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze po zgromadzeniu niezbędnych informacji zaczaili się na podejrzanych nieopodal miejsca zamieszkania 25-latka. Dzięki ich wytrwałości udało się zatrzymać narkotykowych dealerów.
 
"Chwile później 25-latek i 19-latek mieli kajdanki na rękach, a funkcjonariusze w jednym z pokoi pod łóżkiem znaleźli blisko 840 porcji handlowych marihuany, 1670 porcji amfetaminy oraz 109 tabletek ekstazy"
- Policjanci obserwując mieszkanie zauważyli wytypowanych wcześniej mężczyzn wchodzących do budynku i ruszyli ich śladem. Chwile później 25-latek i 19-latek mieli kajdanki na rękach, a funkcjonariusze w jednym z pokoi pod łóżkiem znaleźli blisko 840 porcji handlowych marihuany, 1670 porcji amfetaminy oraz 109 tabletek ekstazy - podsumowuje działania Oficer Prasowy KPP w Polkowicach, sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski.

"Mężczyznom za przestępstwo, o które są podejrzani grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności"
- Policjanci zatrzymali obu mężczyzn, a znalezione w mieszkaniu narkotyki trafiły do dalszych badań - dodaje Rybikowski.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut wprowadza do obrotu znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Lubinie podjął także decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy starszego z mężczyzn, natomiast 19-latek decyzją prokuratora został oddany pod policyjny dozór. Mężczyznom za przestępstwo, o które są podejrzani grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
[KN]