Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach zmniejsza częstotliwość kursowania swoich autobusów. Złą wiadomość mamy dla mieszkańców naszej gminy, bowiem polkowicki przewoźnik od poniedziałku, 23 marca zawiesza komunikację międzygminną, czyli także do Chocianowa.

Klienci ZKM muszą przygotować się na liczne utrudnienia. W ostatnim czasie w autobusach zauważyć mogliśmy specjalnie wydzielone strefy, które mają zapewnić większy komfort pracy i bezpieczeństwo kierowcom, którzy nas wożą. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie mogą dać się we znaki użytkownikom komunikacji zbiorowej.

Szczególne utrudnienia czekają nas od poniedziałku, 23 marca. Część autobusów jeździć będzie rzadziej, a część wcale. Zmiany w szczególności dotkną mieszkańców naszej gminy, zawieszona bowiem zostanie komunikacja międzygminna, na liniach 20, 24 i 25. Jak tłumaczy organizator przewozów, wszystko po to, by zminimalizować zagrożenie koronawirusem. Decyzje zostały podjęte w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

W związku z zaistniałą sytuacją, zauważamy faktyczne zmniejszenie zapotrzebowania na komunikację miejską. Nie ma uczniów, studentów, a osoby starsze mają zalecenie, żeby zostawać w domu – podsumowuje Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i transportu – zamkniętych jest wiele placówek, galeria, kino i restauracje, dlatego zdecydowaliśmy się na te ograniczenia – mówi Wojtowicz.

Na razie nie wiadomo ani do kiedy potrwają utrudnienia ani czy podobne decyzje podejmie przewoźnik z Lubina, który ostatnio wprowadził rozkład jazdy obowiązujący w czasie ferii.
[KN]