Trwa trzecia edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021". Dzięki mapie można zobaczyć gdzie dokładnie doszło do niebezpiecznych i tragicznych w skutkach wypadków.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie polskiej policji, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

- Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia - informują stróże prawa. - Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze - dodają policjanci.
Kolejny raz w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tysiącach ekranów rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetla mapę z aktualnymi danymi. Niestety wśród danych także wypadek z naszej gminy, o którym pisaliśmy w artykule: "Rozcinanie auta, reanimacja i zablokowana droga".

Aby na bieżąco śledzić aktualizacje mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2021 opracowaną w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wystarczy kliknąć w LINK.