To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18-latków zaszczepić się może teraz ponad 2,5 mln uczniów w wieku od 12 do 15 lat. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów ma zostać zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.

Obecnie uczniowie będą mogli szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, w ramach Narodowego Programu Szczepień, tj. w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Aktualne toczą się również badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Wyniki tych ekspertyz mamy poznać już we wrześniu.

- Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne. W drugim tygodniu września będą zbierane kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września przeprowadzimy akcję szczepień w szkołach - podkreślił minister Przemysław Czarnek.
Aby się zaszczepić trzeba się zarejestrować dzwoniąc na infolinię 989 lub wysyłając SMS o treści "SzczepimySie" pod numer 880 333 333. Można także skorzystać z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień. Obecnie szczepienia nie są obowiązkowe.