Pogoda dopisała dziś działkowcom, którzy pojawili się na obchodach 35-lecia. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14:00 spotkaniem Zarządu ROD "Nadzieja".

Zaproszeni goście mogli posłuchać historii powstania Domu Działkowca oraz zobaczyć kronikę, którą tworzono na przestrzeni lat. Wśród gości pojawił się m. in. Prezes ROD "Tulipan" z Bolesławca Jerzy Zając oraz Sekretarz Teresa Hanowicz, którzy pogratulowali członkom Zarządu i wręczyli ceramiczny talerz upamiętniający to spotkanie. Franciszek Skibicki, jako przedstawiciel Starosty Polkowickiego, przekazał nagrodę pieniężną w wysokości 1900 zł i wyróżnienie w Konkursie "Na najlepiej zagospodarowany Rodzinny Ogród Działkowy na terenie Powiatu Polkowickiego" edycja 2019 r. Ogród ma swoją renomę w regionie. To znaczy, że od samego początku był świetnie zarządzany. O sile tego ogrodu stanowią nie tylko działkowcy, ale przede wszystkim członkowie Zarządu, którzy poświęcili wiele czasu i serca, aby mógł on się rozwijać.


Wiceprezes Zarządu Jacek Steć oraz m. in. działkowiec Jan Steć, Skarbnik Małgorzata Mędrek, Stanisław Chudziński, oddany społecznie działkowiec od 10 lat, dostali odznaczenia. 

Członkowie Zarządu wręczyli dyplomy i nagrody dla właścicieli najpiękniejszych i najlepiej prowadzonych działek. Po części oficjalnej zaproszono działkowców do wspólnego spędzenia czasu podczas pikniku, gdzie serwowano gorące kiełbaski i napoje.  Nie zabrakło również występu grupy tanecznej, która zatańczyła zumbe. Po zachodzie słońca przyszedł czas na zabawę taneczną w plenerze.