Mieszkańcy Trzebnic, Chocianowca, Zagórza, Rakowa, Żabic i Ogrodzisk bezpieczni. Wszystko za sprawą zdecydowanych działań Zakładu Usług Komunalnych i Transportu Publicznego, którzy zajęli się awarią jednej ze studni głębinowych w ujęciu wody Trzebnice-Marynów.

To bogaty w wodno-kanalizacyjne zadania tydzień dla pracowników tutejszego ZUKiTP-u. Tylko w ostatnich dniach pisaliśmy o wielu pracach, jakie wykonywały ich brygady: "Zadbaj o swoją kanalizację. ZUKiTP podpowiada" oraz "Nie zwalniają tempa remontów i napraw". Wczoraj w mediach społecznościowych pochwalili się kolejnym sukcesem.

- Aura pogodowa jak deszcz czy silny porywisty wiatr nie mógł nam przeszkodzić. Nasza Brygada od ujęć wody i niezawodnym operatorem koparko-ładowarki, mimo trudnych warunków musiała usunąć awarię, aby nie pozostawić mieszkańców bez wody na najbliższy weekend - zauważyli pracownicy ZUKiTP-u w mediach społecznościowych. - Prace utrudniały nam również zaniki napięcia w sieci energetycznej dostarczające energię do Hydroforni. Prace trwały do późnych godzin wieczornych. Ale udało się i prace zakończyły się sukcesem. Ujęcie wody zostało włączone do ruchu w dniu dzisiejszym po dezynfekcji i płukaniu, a wcześniej załączono drugą studnię tego ujęcia. Teraz przyszedł czas na wymianę kompletu rur pompowych, przygotowanie zamówienia i zastąpić rury stalowe narażone na korozję na nowoczesne rury z polipropylenu, które nie zarastają i rzadko pękają - dodali.
Jak informują jej pracownicy, spółka reaguje na każdą awarię 24 godziny na dobę, dlatego mieszkańcy naszej gminy mogą czuć się bezpiecznie.