Blisko pół tysiąca osób wzięło udział w XIX Dniu Olimpijczyka w Chocianowie. W łącznie trzech biegach biegacze zmierzyli się w różnych kategoriach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno bieg przedszkolaków, bieg przełajowy i główny na dystansie 6,5 kilometra, a także dmuchańce dla najmłodszych na Hali Widowiskowo-Sportowej.

Klub Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów po raz kolejny zaprosił do naszego miasta olimpijczyków. Byli m.in. Janusz Zarenkiewicz i Mieczysław Łopatka. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, którego zastępowała dzisiaj jego żona, Katarzyna Kulczyńska, a także Starosty Polkowickiego Kamila Ciupaka i Prezesa Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu Mieczysława Łopatki.

- Bardzo się cieszę, że miałam zaszczyt zastąpić dzisiaj mojego męża, burmistrza Chocianowa, który ze względu na obowiązki służbowe nie mógł przybyć na to wydarzenie - podsumowała Katarzyna Kulczyńska, żona Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. - Te wspaniałe zawody są i zawsze będą wspierane przez mojego męża, ponieważ sport to zdrowie i każda aktywność fizyczna na świeżym powietrzu wymaga promocji - dodała reprezentująca dzisiaj burmistrza Katarzyna Kulczyńska.
Naszą gminę reprezentował także jedyny radny miejski, który pojawił się dzisiaj w Chocianowskim Parku Piastowskim i na Hali Widowiskowo-Sportowej, Paweł Bujak. Radny Bujak zdaje się być najaktywniejszym radnym w gminie Chocianów. Nie dość, że uczestniczy w niemal wszystkich wydarzeniach gminnych, to dodatkowo wdraża w życie własne pomysły i projekty, angażując w nie także mieszkańców.

- Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom i biegaczom za promocję zdrowego stylu życia i naszej gminy. Chocianów kolejny raz ściąga biegaczy z regionu, a także wspaniałe osobistości, olimpijskich reprezentantów Polski - podsumowuje Paweł Bujak, Radny Rady Miejskiej w Chocianowie - Słowa uznania należą się Panu Piotrowi, który kolejny raz jest głównym motorem organizacji Dnia Olimpijczyka. Gdyby nie Piotr Machoń Dnia Olimpijczyka by nie było - dziękuje Paweł Bujak.
Aktywność Pawła Bujaka nie tłumaczy jednak nieobecności pozostałych radnych Rady Miejskiej. To kolejne wydarzenie w naszej gminie, które mówiąc kąśliwie "cieszy się" niskim zainteresowaniem pozostałych radnych. Postanowiliśmy zapytać szefa klubu radnych "Chocianów 2023" skąd ta nieobecność.

- Ja bardzo chciałem dzisiaj być i byłbym z pewnością gdyby nie niespodziewane okoliczności rodzinne, które mnie zatrzymały - tłumaczy Artur Wandycz, Rady Rady Miejskiej w Chocianowie. - Wspieramy takie inicjatywy i cieszy nas, że w naszej gminie dzieje się tak wiele dobrego i prywatnie bardzo żałuję, że nie mogłem dzisiaj być. Na wysokości zadania stanął nasz kolega Paweł Bujak i dziękuję mu w imieniu wszystkich nieobecnych z naszego klubu - komentuje Artur Wandycz.
Jak z nieobecności wytłumaczą się pozostali radni? Do tego wątku być może powrócimy. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z dzisiejszej imprezy.
[KN]