Dziś dzień maszynisty. Na tę okoliczność Koleje Dolnośląskie S.A. opublikowały najnowszy odcinek Kolejowego Magazynu Filmowego pt. "Odjazd", w którym zdradzają w jaki sposób można zostać maszynistą. Czy Chocianowianie będą chcieli podjąć taką pracę, gdy już niebawem za sprawą decyzji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego do naszej gminy po ponad 20 latach powróci kolej?

Na początku ubiegłego tygodnia Burmistrz Tomasz Kulczyński rozmawiał z członkiem zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteuszem Myrdą i radnym sejmiku Piotrem Karwanem m.in. na temat powrotu Chocianowa na kolejową mapę Polski. Więcej o tym spotkaniu na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/230356279101725.

Wszystko zmierza w dobrym kierunku i wierzę w to, że w tej kadencji uda się kolejny już raz zrealizować także i te obietnice - zaznaczył wówczas Burmistrz Kulczyński.
Czy Chocianowianie będą chcieli pracować na kolei, np. jako maszyniści? Tego na razie nie wiemy, ale postanowiliśmy sprawdzić z jakich etapów składa się i ile trwa proces kształcenia maszynisty.

Spieszymy z odpowiedzią: wskazówki znajdziecie w najnowszym odcinku Kolejowego Magazynu Filmowego "Odjazd" - czytamy na profilu Kolei Dolnośląskich w mediach społecznościowych. - Zobaczycie w nim także kulisy pracy maszynistów – ten odcinek powstał z dedykacją dla wszystkich specjalistów z KD, którzy codziennie przewożą tysiące pasażerów - czytamy.
Cały najnowszy odcinek Kolejowego Magazynu Filmowego "Odjazd" dostępny specjalnie dla Naszych Czytelników także poniżej. Zapraszamy do oglądania.