Tym razem do naszej gminy zawitali redaktorzy TV Regionalnej, którzy postanowili pokazać jak Trzebnice "świecą przykładem" (materiał wideo poniżej).

Przypomnijmy, że dziś ostatni dzień na zgłoszenia do konkursu "II Świąteczne malowanie światłem w gminie Chocianów", który organizowany jest w naszej gminie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego.

- W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Chocianów, którzy chcieliby tak naprawdę pochwalić się iluminacją świąteczną, którą przygotowali na swojej posesji. Pula nagród wynosi 3 tysiące złotych, dlatego warto jest zgłosić się do tego konkursu - pod koniec ubiegłego roku zachęcała Krystyna Kozołup z Regionalnego Centrum Kultury. - Zgłoszenia przyjmujemy w Regionalnym Centrum Kultury na adres mailowy: sekretariat@rckchocianow.pl - dodała wówczas Krystyna Kozołup.
Dziennikarze Telewizji Regionalnej zaprosili swoich widzów do naszej gminy zauważając, że Trzebnice świecą przykładem i już teraz są lokalną atrakcją. Świąteczne iluminacje będzie można podziwiać do połowy stycznia lub dalej, o ile pozwoli na to pogoda.

- Trzebnice w gminie Chocianów polecają się do odwiedzania. Tutaj świąteczny klimat trwa dłużej - podkreślają w swoim materiale wideo reporterzy TV Regionalnej.
Jak zauważyli dziennikarze "do Trzebnic zjeżdżają mieszkańcy całego regionu. Wśród osób podziwiających świąteczne iluminacje spotkaliśmy mieszkańców Lubina, Tyńca Legnickiego czy Obory", a "wiadomość o iluminacjach w Trzebnicach rozchodzi się lotem błyskawicy. Zarówno przez Internet, jak i tzw. pocztą pantoflową". Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.
[KN]