W Parchowie pojawił się problem odbioru energii elektrycznej od mieszkańców, którzy postanowili zainwestować w fotowoltaikę. Właśnie z takim problemem do tutejszego magistratu zgłosili się mieszkańcy z prośbą o pomoc. Na wieść o tym Burmistrz Tomasz Kulczyński zobowiązał swoich urzędników do zorganizowania spotkania z pracownikami Tauronu.

Mieszkańcy Parchowa zgłaszają do Tauronu reklamacje w związku z decyzjami o odmowie odbioru prądu z ich mikroinstalacji fotowoltaicznych. Stanowisko dystrybutora energii elektrycznej pozostaje jednak dla właścicieli niezadowalające.

- Uważamy, że problemy z mikroinstalacją wynikają ze złej konfiguracji mikroinstalacji (falownika), a nie nieprawidłowości w naszej sieci. Według nas, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z instalatorem mikroinstalacji - zauważa Joanna Kulka-Sawczuk, Koordynator ds. Obsługi Klienta Wydziału Sprzedaży legnickiego oddziału Tauron Dystrybucja S.A.
Innego zdania są jednak mieszkańcy Parchowa, którzy zwrócili się do Urzędu Miasta i Gminy Chocianów z prośbą o pomoc prawną w tej sprawie.

- Na prośbę mieszkańców podjęliśmy rozmowę z Tauronem, aby dowiedzieć się, gdzie leży problem. Okazuje się, że sprawa jest skomplikowana, dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie dla mieszkańców, którzy mają problemy ze swoją fotowoltaiką - informuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Podczas tego spotkania obecni będą także przedstawiciele z Tauronu, którzy wytłumaczą na czym polega problem - dodaje Wan.
W tym celu urzędnicy proszą o kontakt (od poniedziałku do piątku od godziny 7:30 do godziny 15:30) pod numerem telefonu: 76-818-50-20 (wewnętrzny 1341), pod którym będzie można zapisać się na spotkanie. Wystarczy podać imię, nazwisko, adres, pod którym występuje problem i numer telefonu, na który oddzwonią urzędnicy po ustaleniu faktycznego terminu spotkania.

- Zgłosić się do nas można przez cały tydzień, od poniedziałku, 25 października do piątku, 29 października w godzinach od 7:30 do 15:30. Samo spotkanie będziemy chcieli zorganizować w pierwszym tygodniu listopada - uszczegóławia Krystian Wan, rzecznik tutejszego magistratu.