Nowe lampy solarne już stoją w kilku miejscowościach. Chodzi o inwestycję, dzięki której ich liczba zostanie podwojona na terenie naszej gminy. Na ten cel Burmistrz Tomasz Kulczyński pozyskał blisko półtora miliona złotych. To kolejna dotacja w tej kadencji, którą mieszkańcy mogą zobaczyć na własne oczy - zdjęcia poniżej.

O tym, że mieszkańcy mogą spodziewać się większej jasność oświetlenia, długiej żywotność dzięki odporności na warunki atmosferyczne, energooszczędności przez uniezależnienie od sieci energetycznej, a także lepszej wydajności, trwałości i efektywności pisaliśmy w naszym artykule: "Podwoją liczbę lepszych lamp".

Nowe lampy solarne tzw. osiedlówki są już montowane na terenie naszej Gminy. Wypatrujcie Kochani 32 solarów, które pojawią się w Szklarach Dolnych, Ogrodziskach, Michałowie, Żabicach oraz Chocianowcu - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Dla przypomnienia dodam, że na ten cel dzięki pracy na konto Gminy wpłynęło, aż 1.332.540 zł! Bardzo się cieszę z realizacji tej obietnicy, docelowo pojawi się jeszcze ponad 100 nowych lamp solarnych - dodał włodarz Chocianowa.
Po tym, jak lokalizacje montażu 32 sztuk lamp solarnych zostały ustalone, a Burmistrz Tomasz Kulczyński pozyskał środki na ich zakup, Wydział Rozwoju i Utrzymania dopiął formalności finansowania by Wydział Inwestycji i Drogownictwa szybko, jawnie i transparentnie przeprowadził postępowanie w wyniku, którego wyłoniony został dostawca i wykonawca montażu lamp.

Od początku kadencji poprawiają bezpieczeństwo

Jak zauważyli pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej w chocianowskim magistracie w tej kadencji zamontowano już łącznie 40 nowych lamp drogowych (nie tylko solarnych). Na terenie miasta znajdziemy je na ulicach: Armii Krajowej, Wesołej, Kolejowej, Pileckiego, Sportowej, Szkolnej, Żeromskiego, Krótkiej, Bolka I Świdnickiego, Odrodzenia i Kościuszki, a także przy miejskim targowisku, przy placu zabaw na ul. Dominialnej, w Chocianowskim Parku Piastowskim oraz przy nowych drogach na ul. Jagodowej, Szprotawskiej i Środkowej. Oprócz tego w Żabicach i w Brunowie

- Kolejne lampy solarne już wkrótce również będą montowane w zaciemnionych miejscach Naszej Gminy - potwierdzili pracownicy GK.
Zmiany zauważyli już mieszkańcy Szklar Dolnych, za co wczoraj w mediach społecznościowych podziękował radny Paweł Baran z Prawa i Sprawiedliwości.

- Już dzisiaj zaświecą nowo zamontowane latarnie solarne LED w Szklarach Dolnych. Dziękuję Burmistrzowi Tomasz Kulczyński za owocną współpracę - przekazał wczoraj radny Paweł Baran. - Doświetlony został także wjazd do Remizy OSP Szklary Dolne, aby Nasi Strażacy mieli bezpieczny dojazd. Razem dla Mieszkańców - dodał radny Baran.
To oczywiście nie koniec tej inwestycji, a także kolejnych. Zgodnie z założeniami wymiana oświetlenia w Gminie Chocianów będzie świetnym sposobem na zaoszczędzenie publicznych pieniędzy, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców, a także szczególną dbałością o środowisko. Chodzi o projekt wymiany starych lamp na ledowe, na które do budżetu gminy pozyskanych zostało 5 milionów złotych. Pisaliśmy o tym w artykule: "Kolejne miliony złotych dla Chocianowa. Kulczyński nie zwalnia tempa".

O wszystkich zmianach na bieżąco będziemy informować na naszym portalu, tymczasem zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć z trwającej inwestycji.