Ubiegły weekend stał pod znakiem ligowych zmagań chocianowskich futsalowców. Jak poradzili sobie na parkietach w naszym regionie piłkarze halowi?

W sobotę zawodnicy Madness-Stal Chocianów wybrali się do Legnicy, by tam zmierzyć się z miejscowym PRO AUTO FUTSAL Legnica. Spotkanie to nie było dla naszych zawodników szczególnie wymagające, bowiem drużyna miejscowych nie zdołała postawić się rozpędzonym Stalowcom. Ci zaś wygrali gładko 12:3 i w wyśmienitych humorach wrócili do domów.

Dzień później czekały nas kolejne futsalowe emocje. Tym razem w chocianowskiej hali widowiskowo-sportowej Madness-Stal podejmowała drugą drużynę WKS- Śląska Futsal Wrocław. Gracze obu zespołów zafundowały zgromadzonym na trybunach hali kibicom świetne, zacięte widowisko, które ostatecznie padło łupem gospodarzy 12:7. Po zakończonej kolejce na trzecim oraz czwartym miejscu klasyfikacji strzelców 3 ligi futsalu znaleźli się dwaj zawodnicy Madness-Stali Chocianów, odpowiednio - Łukasz Stachów z dziewięcioma trafieniami na koncie i Dawid Świdwa, autor ośmiu goli. Gratulujemy!

Oprócz emocji związanych z ligowym graniem, mieliśmy również te związane z ostatnią kolejką III edycji Chocianowskiej Ligi Futsalu. Na parkiecie wystąpiło 6 zespołów - Hormann, ZG Lubin, Stalowcy, Smulders, Madness&Line Consulting, oraz Riki Tiki. Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju została ekipa ZG Lubin, która zebrała na swoim koncie 13 punktów, nie przegrywając żadnego meczu. Drugie miejsce należy do Stalowców, którzy uzbierali o jeden punkt mniej, potykając się jedynie raz, właśnie w bezpośrednim starciu z ZG Lubin. Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna Smulders zdobywając 7 punktów. Wszystkim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!