Po naszej ostatniej publikacji dotyczącej trudnej sytuacji Chofum otrzymaliśmy wiele zapytań gdzie szukać pomocy prawnej. Mając w pamięci liczne zapewnienia i akcje zorganizowane wcześniej przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego zapytaliśmy czy również tym razem przewiduje wsparcie prawne, dla pracowników chocianowskiej Fabryki Urządzeń Mechanicznych.

W ubiegły poniedziałek, 15 marca opublikowaliśmy rozmowę z Jakubem Kamińskim, doradcą restrukturyzacyjnym działającym w tutejszej fabryce, z której Nasi Czytelnicy mogli dowiedzieć się, że "ZUS zawnioskował o upadłość Chofum". W związku z tą publikacją otrzymaliśmy wiele wiadomości z pytaniami gdzie będzie można zwrócić się o pomoc w przypadku braku szczęśliwego zakończenia tej sprawy.

Wielokrotnie pomagał, nie inaczej będzie tym razem

W związku z licznymi pytaniami, pamiętając o wielu wcześniejszych akcjach pomocy prawnej, a także o zapewnieniach ze strony włodarza naszej gminy, postanowiliśmy zwrócić się o odpowiedź w sprawie planów Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego. Odpowiedź z urzędu przyszła bardzo szybko.
- Nie ulega wątpliwości, że mieszkańcy Gminy Chocianów, którzy zatrudnieni są w FUM Chofum mogą potrzebować pomocy prawnej. W związku z licznymi sygnałami o problemach finansowych spółki, zależy nam, aby jej pracownicy w tym trudnym czasie mogli bezpłatnie otrzymać pomoc prawną, aby w sposób najbardziej możliwy zminimalizować ryzyko wystąpienia szkody w ich interesach, dlatego Pan Burmistrz Tomasz Kulczyński wydał dyspozycję, aby radcy prawni zatrudnieni w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów byli do dyspozycji mieszkańców - poinformował Krystian Wan, rzecznik prasowy chocianowskiego magistratu.
Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński przyzwyczaił już mieszkańców, że jego pracownicy służą także w przypadku zawiłości prawnych, wyjaśniając i pomagając potrzebującym w zrozumieniu sytuacji i znalezieniu ewentualnych rozwiązań.

Jak będzie działać urzędowa pomoc?

O szczegóły działania pomocy prawnej dla pracowników Fabryki Urządzeń Mechanicznych Chofum postanowiliśmy zapytać działającego w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów radcę Tomasza Kuleszę, który przekazał w jakiej formie odbywać się będzie wsparcie przygotowane przez Burmistrza Kulczyńskiego.

- Będziemy przyjmować zainteresowanych uzyskaniem pomocy prawnej w związku z zaistniałą sytuacją w Spółce Chofum mieszkańców w piątki w godzinach od 14:00 do 15:00 - mówi radca prawny Urzędu Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulesza - W związku z napiętą sytuacją epidemiczną możliwość kontaktu z radcami odbywać się będzie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z Sekretariatem Burmistrza, pod numerem telefonu 76-818-51-16 - dodaje Kulesza.
Pierwsze wolne terminy dostępne są od 26 marca br. Na chwilę obecną spotkania zaplanowano w trybie stacjonarnym, jednak w wyniku zmieniającej się sytuacji związanej z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, istnieje możliwość zmiany trybu na konsultacje telefoniczne lub mailowe. Jeśli tak się stanie, natychmiast o tym poinformujemy.
[KN]