Telewizja Regionalna odwiedziła Chocianów, aby nagrać popularny program "Gość Dnia". W tym odcinku o wielomilionowych inwestycjach i rozwoju naszej gminy z redaktor Majką Grohman rozmawiał Burmistrz Tomasz Kulczyński. Całość obejrzycie także pod tym artykułem.

O powrocie kolei, rewitalizacji ulic Wesołej i Armii Krajowej oraz ulicy Sosnowej, budowie świetlic w Jabłonowie, Rakowie i Trzmielowie, ścieżce rowerowej z Chocianowa do Lubina, lampach solarnych i wymianie lamp na LED-owe, nowych placach zabaw i wielu innych planach na przyszłość opowiadał Burmistrz Tomasz Kulczyński na antenie TV Regionalnej w programie Gość Dnia.

Na moment obecny pozyskaliśmy już ponad 50 milionów złotych, a to chociażby też dlatego, że w ostatnim rozdaniu rządowego programu Polskiego Ładu Gmina Chocianów uzyskała w związku z odpowiednio złożonym wnioskiem naszych pracowników kolejne 10 milionów wsparcia – podkreślił Burmistrz Tomasz Kulczyński. – Za kilka dni poinformuję mieszkańców na co dokładnie wydamy aż 10 rekordowych milionów, które rozparcelujemy w ramach przetargu, bo te pieniądze pozyskane są na infrastrukturę – dodał włodarz Chocianowa.
Nie obyło się także bez wspomnienia o inicjatorach referendum, którzy już pięciokrotnie ponieśli klęskę przed sądami w Legnicy i Wrocławiu.

Wybiłem totalnie inicjatorom referendum argumenty z rąk, co do faktu organizacji tego referendum, w związku z tym mogę śmiało powiedzieć, że w mojej ocenie referendum oparte jest na kłamstwie, no i oczywistym faktem jest i mówią o tym mieszkańcy, że po prostu nie można popierać kłamców, w związku z tym faktem oni wybierają, wolą rozwój gminy i nie pójdą na referendum – przekazał włodarz Tomasz Kulczyński.
Nie zabrakło także zaproszenia na największe chocianowskie święto, czyli Dni Jagody, które już w najbliższy piątek, 24 czerwca i sobotę, 25 czerwca odbędą się w Chocianowskim Parku Piastowskim.

Bardzo serdecznie wszystkich Państwa zapraszam na święto naszej całej gminy, na święto Gminy Chocianów, na chocianowskie Dni Jagody dwudziestego czwartego w piątek oraz dwudziestego piątego czerwca w sobotę, wiadomo w niedzielę siedzimy w domu, spędzamy czas z rodziną – zaprosił Tomasz Kulczyński widzów Telewizji Regionalnej. – Posiadając mandat zmian, zmieniłem miejsce, w którym organizuje się Jagoda i nasza ostatnia Jagoda była spektakularna, jeżeli chodzi o kwestie organizacji i miejsca, bowiem w mojej ocenie nikt nie posiada takiego pięknego parku z pałacem, który tworzy znakomity anturaż do takiego typu imprez. W tym roku podzieliliśmy to, mając na uwadze, że święto Jagody u nas zawsze, w większości organizowane jest pod koniec czerwca też i na początku lipca, ale ostatnio dobra Jagoda była pod koniec czerwca w związku z tym mając świadomość, że też są Dni Lubina, wyszedłem do mieszkańców z inicjatywą: w piątek, 24-ego Gala Disco, a w sobotę Kabaretowisko – uszczegółowił Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Oprócz tego pojawi się także mnóstwo atrakcji tematycznych: wioska rycerska, pokazy, konkursy i potrawy jagodowe, zlot samochodów tuningowanych, czy zlot motocykli, ale to nie wszystko. Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej.