Kiedy liczy się szybkość w przetransportowaniu chorego do odległego szpitala, wówczas do akcji wkraczają oni, medycy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie inaczej było także dzisiaj w Chocianowie, w którym po godzinie 9 rano wylądował śmigłowiec LPR.

W czwartek, 23 września po godzinie 9 rano w pobliżu stadionu piłkarskiego wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Medycy odebrali pacjenta z karetki. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chory zostanie przetransportowany do szpitala we Wrocławiu.

- Naszą misją jest niesienie pomocy medycznej wszystkim, którzy jej potrzebują, w jak najkrótszym czasie i z zachowaniem najwyższej staranności. Nie uznajemy w niesieniu tej pomocy dyskryminacji z jakiegokolwiek względu, a naszych Pacjentów traktujemy z najwyższym szacunkiem i godnością należnymi każdej ludzkiej istocie - czytamy na stronie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
To nietypowe zdarzenie przyciągnęło uwagę mieszkańców, a także kamery lokalnej telewizji Chocianow.tv. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z przeprowadzonych czynności.