Od 23 grudnia 2020 roku do 2 stycznia 2021 roku Pałac w Chocianowie był podświetlony w kolorach flagi Chocianowa. Za sprawą lokalnej telewizji Chocianow.tv dzisiaj możemy sobie przypomnieć, jak wspaniale prezentował się w tym czasie (wideo poniżej).

To pierwszy raz w świątecznej historii naszej gminy, gdy okazała budowla z Chocianowskiego Parku Piastowskiego przyciągnęła ciekawe spojrzenia obserwatorów zafascynowanych iluminacją świetlną. O tym temacie pisaliśmy już wielokrotnie, m.in. w naszych artykułach: "Kulczyński: do 2 stycznia Pałac w Chocianowie będzie podświetlony w kolorach flagi Naszej Gminy" oraz "Podświetlenie za prywatne pieniądze (galeria zdjęć)".

- Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że koszt oświetlenia Pałacu przez ponad 10 dni wyniósł około 15 tysięcy złotych, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Gmina nie zapłaciła za ten pomysł ani złotówki - komentował dla nas rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów Krystian Wan.
Warto przypomnieć w tym miejscu, że chocianowski pałac nie należy do majątku gminy, bowiem wraz z zabudowaniami i częścią parku został sprzedany w latach 90-tych. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia kolejnego "Okiem kamery" przygotowanego przez dziennikarzy Chocianow.tv. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, wystarczy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.
[KN]