Prawie cała Polska znajdzie się dzisiaj pod wpływem zmiennych warunków pogodowych. Ostrzeżenia meteorologiczne przypadły w udziale także powiatowi polkowickiemu. Sprawdzamy, czego dzisiaj mogą spodziewać się mieszkańcy.

Burze z gradem oraz silny wiatr to zjawiska meteorologiczne, które z bardzo dużym prawdopodobieństwem pojawią się w naszej gminie. Czego i kiedy się spodziewać? Ostrzeżenia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu początkowo od 10 mm do 15 mm, w nocy od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru początkowo do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h, a w nocy do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz z silnymi zjawiskami dotyczyć będzie godzin nocnych. Ze względu na dynamiczny przebieg sytuacji ostrzeżenie może ulec zmianie - informują meteorolodzy. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu - dodają w kolejnym ostrzeżeniu.
Jak ustaliliśmy burza z gradem może wystąpić już dzisiaj od godziny 16:00 i potrwa do sobotniego poranka, do godziny 4:00. Silnego wiatru możemy spodziewać się szczególnie w nocy, bowiem pojawić się może od północy do sobotniego przedpołudnia, do godziny 10:00.