Dziś czwartek, dwudziesty drugi dzień kwietnia i 112. dzień 2021 roku. Imieniny obchodzą Kaja oraz Leon. W kartce z kalendarza swoje miejsce ma przekazanie budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Chocianowie.

Dokładnie 43 lata temu, 22 kwietnia 1978 roku nastąpiło uroczyste przekazanie do użytku nowego obiektu Zespołu Szkół Zawodowych przy ulicy Kolonialnej w Chocianowie. Rok później ukończono budowę nowoczesnej hali warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół. Hala została wyposażona w zaplecze socjalne oraz maszyny, narzędzia i urządzenia niezbędne do praktycznej nauki zawodu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że dzięki kolejnym pozyskanym milionom złotych tutejszy Zespół Szkół doczeka się modernizacji. W ramach tego zadania powstanie nowoczesne wejście do szkoły oraz dobudowany zostanie szyb z windą, która odpowiadać będzie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Oprócz tego w planach jest także przebudowa instalacji elektrycznej oraz instalacja sieci internetowej, a także dobudowanie części dydaktycznych w holu szkoły.

Część z wymienionych inwestycji ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku, o czym z przyjemnością będziemy informować na łamach naszego portalu.