Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu polkowickiego wydał synoptyk IMGW-PIB Janusz Zieliński z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu. Już dzisiaj od godziny 14:00 spodziewane są upały drugiego stopnia. Zagrożenie meteorologiczne może potrwać do poniedziałku, do godziny 18:00.

Temperatura maksymalna w dzień może wynieść nawet 32 stopnie Celsjusza, z kolei w nocy minimalna przewidywalna temperatura może wynieść nawet 16 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów oszacowane zostało na 90 procent. W czasie największej spiekoty lepiej zostać w domu. Należy także cały czas nawadniać organizm.

Jak czytamy na stronie instytutu przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Trzeba przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Należy także dostosować swoje plany do warunków pogodowych.
[KN]