IMGW po raz kolejny ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi. Tym razem, oprócz aktualnego ostrzeżenia przed upałami, pojawiło się kolejne. W Chocianowie możliwe burze i grad.

Dwa ostrzeżenia drugiego stopnia będą obowiązywać dzisiaj na terenie powiatu polkowickiego. O pierwszym z nich, czyli niebezpiecznych upałach pisaliśmy już na naszym portalu, ostrzegając naszych Czytelników przed skutkami tego zjawiska atmosferycznego. Szczegóły znajdziecie w artykułach: "IMGW ostrzega przed upałami. W Chocianowie będzie można się ochłodzić", a także "Najgroźniejsze upały tuż za miedzą. Uważajcie na siebie".

Od dzisiaj (poniedziałek, 21 czerwca) od godziny 15:00 do jutra (wtorek, 22 czerwca) do godziny 2:00 na terenie powiatu polkowickiego obowiązywać będzie kolejne ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Co dokładnie przewidują synoptycy?

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie w sumie do 60 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - informuje Piotr Mańczak, synoptyk IMGW-PIB z wrocławskiego wydziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.
Ostrzeżenie pierwotnie miało pierwszy stopień zagrożenia, jednak z uwagi na ryzyko, jakie za sobą niesie, zostało podniesione do drugiego stopnia. Oznacza to, że przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zalecana jest też ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska oceniono na 90 procent, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości o pozostanie w domach.