Intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne na południu kraju, a także silny wiatr niemal w każdym zakątku Polski to prognozy meteorologów na poniedziałek, 17 stycznia. Mieszkańcy Dolnego Śląska otrzymali także alerty RCB. Na co i gdzie uważać? Sprawdzamy szczegóły.

Ostrzeżenia meteorologiczne o silnym wietrze pierwszego stopnia wydały wydziały Biur Prognoz Meteorologicznych w każdym województwie. Na południu kraju powieje słabiej niż w centralnej i północnej części Polski, ale mimo to warto zabezpieczyć wolno stojące rzeczy. Mieszkańcy Dolnego Śląska otrzymali także alerty RCB o silnym wietrze.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. Najwyższe porywy wiatru prognozowane są w pierwszej połowie dnia - informuje synoptyk IMGW-PIB, Michał Mercik.
Istnieje możliwość podwyższenia stopnia ostrzeżenia. Obowiązywać będzie od dzisiaj od godziny 6:00 do 17:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia złych warunków atmosferycznych oceniono na 90%. Możliwe będą także utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Jeśli nie musimy wychodzić dzisiaj z domu, zostańmy w nim. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.